Barton zawieszony na 12 spotkań

Kapitan QPR Joey Barton został zawieszony przez FA na 12 spotkań za jego skandaliczne zachowanie podczas ostatniego ligowego meczu z Manchesterem City. Na karę dla pomocnika złożyły się jego trzy przewinienia. Pierwszym z nich było uderzenie łokciem Carlosa Teveza za co Barton zobaczył czerwoną kartkę (4 mecze kary), następnie kopnięcie Sergio Aguero (4 mecze) oraz uderzenie głową Vincenta Kompanego (4 mecze). Pomocnik otrzymał także karę pieniężną o wysokości 75,000 funtów za swoje przewinienia. Przewodniczący FA po spotkaniu i podjęciu decyzji o zawieszeniu zawodnika QPR postanowił wypowiedzieć się o sytuacji. „Istnieją zasady postępowania, które powinny być przestrzegane, a takie zachowanie jakie mieliśmy okazję zobaczyć plami wizerunek futbolu w tym kraju, szczególnie w takim meczu, był on jednym z najważniejszych w sezonie i był oglądany przez miliony ludzi na całym świecie.”

Podziel się wpisem:

 • Superjurek

  Barton powinien wylecieć z hukiem. 1/3 sezonu przesiedzi na trybunach, a po powrocie znowu wygnie kitę.

 • Viking

  Pewnie by wyleciał, ale ma niestety ważny kontrakt a żaden klub o zdrowych zmysłach z pewnością psyyychoola nie wykupi…

 • Abisyńczyk

  No i klub będzie się z nim męczył. Skandal !!

 • Toma

  Podobno w Blackburn Hughes miał problemy z utrzymaniem dyscypliny i łatwo wszystkim wybaczał. Niektórzy gracze przychodzili na treningi pijani, a potem grali dalej bez żadnych konsekwencji.

 • Toma

  Pojawiają się informacje, że Barton nie znajdzie się na liście 25 graczy zgłaszanych do rozgrywek ligowych co za tym idzie straci opaskę i będzie trenować z rezerwami. 

 • Busby

  Klub powinien znaleźć sposób na rozwiązanie kontraktu i jeżeli go nie zgłoszą do pierwszych 19 spotkań będzie to wyraźny sygnał że Barton nie ma czego szukać w klubie.

 • Viking

  Klub chetnie pozbył by się tego człowieka, ale niestety tak jest skonstruowana umowa, że musialby zapłacić mu 11 mln funtów odszkodowania (podaje za Mail Online). Czyli Barton nie jest tak głupi jak sie zachowuje, ładnie się zabezpieczył.