Clint Hill piłkarzem sezonu 11/12.

Clint Hill po dobrym sezonie w barwach The Hoops, wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Doświadczony obrońca dzięki nieprzeciętnej formie prezentowanej przez większość sezonu i dużego zaangażowania w utrzymanie drużyny w najwyższej lidze rozgrywkowej, 34-latek zgarnął dwie nagrody dla najlepszego piłkarza roku. Pierwsza z nich wręczana była przez kibiców R’s, a druga przez kolegów z drużyny. Zawodnik QPR już w pierwszym ligowym meczu zobaczył czerwoną kartkę, a jego drużyna przegrała z Boltonem, aż 0:4. Później Clint spędził trochę czasu na wypożyczeniu w Nottingham Forest, by powrócić i pomóc zespołowi jeszcze w 22 spotkaniach Premier League oraz 3 meczach FA Cup.

„Utrzymanie tego zespołu w Premier League jest tym o czym zawsze marzyłem, a te nagrody są wisienką na torcie.”

„Jestem zaskoczony, iż zgarnąłem obie nagrody jeśli mam być szczery. Jednak czuję się wspaniale.”

„Zrobiłem wszystko co w mojej mocy w każdym spotkaniu – to jest minimum jakie każdy profesjonalista powinien robić.”

„Jestem zachwycony, że zostałem nagrodzony za mój wysiłek przez fanów i kolegów z drużyny.”

Clint Hill wyprzedził Mackiego w głosowaniu kibiców dla najlepszego zawodnika roku. Oczywiście wręczonych zostało też kilka innych nagród. Adel Taarabt został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem QPR w tym sezonie, wyprzedzając Sambe Diakite. Marokańczyk zgarnął też nagrodę za bramkę strzeloną w meczu z Arsenalem, głównie za jego wkład w to trafienie. Clive Whittingham został kibicem roku, a Jamie Mackie został wybrany zawodnikiem roku przez juniorów The Hoops.

Lista nagród:
Supporters’ Player of the Year – Clint Hill

Supporters’ Player of the Year (Runner up) – Jamie Mackie

Ray Jones Players’ Player of the Year – Clint Hill

Daphne Biggs Supporters’ Young Player of the Year – Adel Taarabt

Kiyan Prince Goal of the Season – Adel Taarabt

Supporter of the Year – Clive Whittingham

Junior Hoops Player of the Year – Jamie Mackie

Doceniona została też postawa Akosa Buzsakiego, dzięki dobrym występom Węgier został powołany do reprezentacji na dwa nadchodzące spotkania z Czechami oraz Irlandią.

Trafienie Taarabta:


PS My co prawda piłkarsko nie doceniliśmy Hilla, być może jednak umknął nam jego wpływ na zespół dlatego sądzimy, że uczciwym będzie danie wam możliwości głosowania również na niego.

Podziel się wpisem:

 • Superjurek

  Faktycznie że Hill dawał z siebie wszystko w każdym meczu. Ja zawsze skupiam się bardziej na linii ataku, a tyły traktuję trochę po macoszemu. Trzeba jednak patrzeć na wszystkie formacje. Kilka razy zamieszczane były jego wypowiedzi z których płynął optymizm.

 • Busby

  No właśnie, motywował, walczył, a jakoś wszyscy go pomineliśmy. Jak gwiazdy zawodzą, to odwraca to uwagę od pozytywów. Dla mnie piłkarzem sezonu był jednak Mackie, pokonał kontuzję, wywalczył miejsce w składzie, szarpał i zdobył kilka ważnych bramek. Drugie miejsce Paddy Kenny.

 • Abisyńczyk

  Ja bym jednak przyznał palmę pierwszeństwa Kennemu.

 • Busby

  Ok, ujme to inaczej 🙂
  Kenny był (subiektywnie) najlepszym zawodnikiem w przekroju całego sezonu, ale Mackie (i jego historia) reprezentuje sobą coś więcej niż równe występy. Po prostu trudny wybór.

 • Viking

  Dla mnie zdecydowanie najlepszym piłkarzem był wspomniany Jamie Mackie. Piłkarz o mało znanym nazwisku lecz niesamowicie waleczny, dynamiczny, przebojowy, który zawsze szarpał mocno na skrzydle…a do tego bardzo skuteczny – zdobył 7 bramek.

 • Superjurek

  W ankiecie wpisałem Mackiego. Dziwi mnie trochę pozycja Cisse. Jest dobry to na pewno, ale ocenę wystawia się za cały sezon, a nie za kilka rozegranych spotkań. Poza tym osłabił dwukrotnie drużynę w bardzo ważnym okresie i to też należy brać pod uwagę.