CONCACAF: Towarzyskie porażki USA, Jamajki, Panamy i Hondurasu

W czasie gdy część zespołów strefy CONCACAF rywalizowała w pierwszej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata 2014, drużyny nie uczestniczące jeszcze w tym etapie rozgrywek mierzyły się w spotkaniach towarzyskich, a te stały pod znakiem zmagań z kontynentem południowo amerykańskim. Niestety strefa CONCACAF poległa w tym zestawieniu stosunkiem 3:1.
W pierwszym meczu Reprezentacja Jamajki uległa Ekwadorowi aż 2:5. Gole strzelali: Ayovi, Suarez, Benitez, Benitez, Castillo – Cummings, Phillips.
Panama, która akurat pauzowała w eliminacjach do Mundialu (z powodu wycofania się reprezentacji Bahamów), przegrała z Paragwajem, gospodarze po stracie dwóch goli w 8 (Cardozo) i 12 minucie (Ramirez), do końca spotkania nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Z kolei Kolumbijczycy ograli zespół Hondurasu 0:2 (25’k i 72′ Gutierrez). Obie drużyny od 55 minuty grały w osłabieniu, czerwone kartki zobaczyli Thomas z Hondurasu oraz Ramos z Kolumbii. Honor reprezentacji z CONCACAF uratował Meksyk, Guardado w 79 minucie zapewnił skromne zwycięstwo swojemu zespołowi nad Chile. Warto wspomnieć iż w poprzednim meczu El Tri zmierzyli się z ekipą Polski, po golach Brożka oraz Javiera Hernandeza spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.
Słowem warto wspomnieć jeszcze, iż nowy szkoleniowiec USA Jurgen Klinsmann przegrał swój pierwszy mecz, Rywalem Amerykanów była reprezentacja Kostaryki, a jedynego gola strzelił Wallace (w 65 minucie).