Felieton: Kto zostanie, a kto odejdzie? Zapowiedź transferowej ruletki

Jak wiemy QPR wraz z kolejnymi meczami zmierza w stronę Championship, a co za tym idzie uszczupli się skład ekipy z zachodniego Londynu. W gronie zawodników do odejścia w letnim oknie transferowych najczęściej pojawiają się nazwiska naszych zimowych nabytków czyli Loica Remiego, Julio Cesara oraz Christophera Samby.

Pomimo koszmarnego występu reprezentanta Konga w ostatnim ligowym meczu, możemy spodziewać się dziesiątek ofert z innych klubów podczas okna transferowego. Gigantyczny defensor miał być rozwiązaniem problemów QPR w obronie jednak, jak na razie pomógł klubowi zrobić tylko kolejny krok w stronę spadku.

Co możemy powiedzieć o Julio? Pomimo wyrażania chęci pozostania w klubie wielce prawdopodobne jest jego odejście podczas najbliższego okna. Bramkarz nie raz ratował skórę Rangersom, jednak występy w takim klubie jak AC Milan(który wyraził zainteresowanie zakupem zawodnika) z pewnością bardziej zainteresują Cesara niż potyczki w Championship.

Ostatnim z wielkiej trójki jest Remy. Jest on chyba najbardziej łakomym kąskiem spośród wszystkich zawodników, ze względu na umiejętności i niewielką cenę, a jako głównego kandydata do pozyskania francuza wymienia się Arsenal Londyn.

Nie warto zapominać, że w ekipie z Loftus Road widnieją jeszcze inne równie ciekawe nazwiska. Esteban Granero, David Hoilett czy Adel Taarabt, także mogą skusić się na transfer do większego klubu, jednak odejścia tego ostatniego raczej nikt nie będzie żałował.

Pozostają nam jeszcze transferowe niewypały jak Park czy Bosignwa. Wydaje mi się, że ich problem rozwiąże się wraz z ich kontraktem.

Ostatnią grupą są zawodnicy wypożyczeni, np Cisse czy Ferdinand. Ich powrót do klubu po spadku wydaje się mało prawdopodobny.

Jak widać QPR stanie przed dużymi zmianami w kadrze i być może w części personelu.

Pociechą, może być to, że mamy odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku. Tony Fernandes wielokrotnie potwierdzał, że dołączył do Super Hoops na dobre i na złe. Ważne jest to, że pod jego wodzą zespół chce się rozwiać i rozsądnie planuje swoją przyszłość. Klub buduje nowy ośrodek treningowy, który ma być oddany do użytku na początku następnego roku. Oczywiście co ważniejsze koncentracja nad młodzieżą jest jednym z priorytetów malezyjskiego biznesmena.

Podziel się wpisem:

 • jarek1

  Jak podają media, oczywiście bez potwierdzeń – Trabant ma ofertę z AC Milan za 3 mln, Mackie ma z Fulham za 3,5 mln, Remik z Arsenalu za 8,5 mln, Samba z Arsenalu za 14,5 mln, Julio z MU i AC Milan kwoty nigdzie nie ujawniono.

  • To bardzo optymistyczne założenia, dzięki którym klub wyszedłby praktycznie bez dramatycznych strat finansowych. Myślę jednak że podzielenie tych kwot przez 2 jest bardziej realne. Inni będą żerować na naszej trudnej sytuacji po spadku.

 • kolaqpr

  Z tego co wiem to Park kończy karierę ,reszty emerytów mi nie szkoda i finanse się wyprostują -będzie kasa na młode wilki

  • Dużo kasy na tych emerytów poszło, 5 milionów tu 5 tam. Okrągła sumka wyrzucona w błoto się zbierze.
   Trabant koło 4 milionów… Bez komentarza.

 • jarek1

  Tak jak pisałem jakiś czas temu na forum – sprzedać wszystkich grajków, zaorać boisko i posiać nową trawę(lub położyć), ustawić klub na nowo, zrobić z niego profesjonalne przedsiębiorstwo.
  A dalsze budowanie wieżowca na piasku wróży tylko jedno – dalszy spadek niżej. Niestety podtrzymuję swoje zdanie na temat przyszłości QPR

 • Viking

  Co do wyprzedaży to Fernandes będzie chciał ratować swoje finanse czyli odzyskać jak najwięcej zainwestowanej (wywalonej w błoto) kasy. A zatem w pierwszej kolejności na sprzedaż zostaną wystawieni zawodnicy za których można jeszcze jakąś kasę odzyskać, czyli Samba, Remik, Granero, Trabant, Julio…
  Uwzględniając spadek oraz formę tych grajków, ceny pójdą mocno w dół.
  Co do pozostałych nieprzydatnych nam leciwych zawodników typu Zmora, Park, SWP, Kiepski, Bosingwa, Cisse, Hill, Derry, Haim (transfer stulecia) ciężko będzie się ich pozbyć nawet za darmo, więc pewnie większość z nich zostanie.
  Co do Mackiego to przy aktualnej dyspozycji (jak zauważyłem, zatracił wszystkie swoje walory) cena rynkowa to jakieś max 0,5 mln funciaków.

 • jarek1

  Nowe oferty dla grajków:
  Święci chcą Granero, a Swansea złożyła chęć na Townsenda – więc następnych mamy z głowy.

 • jarek1

  Na listę transferową wystawiono: Andy Johnson, Jay Bothroyd i Anton Ferdinand 🙂

 • jarek1

  A Cardiff chce Zamorę.