Genoa vs Udinese – 3:2 – [wideo]

Po odpadnięciu z Coppa Italia piłkarze Udinese po raz kolejny zaliczyli wpadkę. Tym razem Zebrette ulegli 3:2 zespołowi Genui w ramach 18 kolejki Serie A. Aktualnie Udinese zmaga się z niemałymi problemami kadrowymi. Drużynę opuścili Asamoah, Benatia oraz Badu, którzy udali się na Puchar Narodów Afryki, a Moretti, Antonelli, Dainelli, Bovo i Kaladze są wciąz kontuzjowani. Pomimo straty punktów, Udine wciąż trzymają się trzeciego miejsca w tabeli, tracąc do prowadzącego Juventusu 3 punkty…

Pomimo przegranej to właśnie goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. Nie trzeba było długo czekać, na efekty gry Zebrette. Już w 13 minucie objęli oni prowadzenie po strzale głową Ferronettiego. Z pewnością była to najciekawsza oraz najważniejsza akcje pierwszej połowy spotkania, oczywiście oba zespoły przeprowadziły po kilka ataków, lecz bramkarze nie zasypali gruszek w popiele (no dobra Frey raz zasypał).

Druga połowa przyniosła nam wiele emocji jak i niespodzianek. W przeciągu pierwszych 5 minut, drugiej części spotkania Genoa uciszyła wszystkich kibiców Bianconerrich strzelając dwie bramki. I tak oto role w spotkaniu się odwróciły. Udinese próbowało odbić się od dna lecz bezskutecznie. Podłamanie gości wykorzystali zawodnicy Grifone, strzelając trzęciego gola. W 74 minucie kapitan Udine Di Natale, został powalony w polu karnym przez defensora Genui Marco Rossiego. Obrońca otrzymał czerwoną kartkę, a niezawodny Toto wykorzystał podyktowaną jedenastkę. Udinese pod koniec spotkania próbowało wywieźć chociaż punkt, jednak bezskutecznie.

Bramki: Ferronetti 13′, Di Natale 75′ – Grandqvist 49′, Jankovic 50′, Palacio 70′.

GENOA (4-3-3): Frey; Mesto, Rossi, Grandqvist, Constant; Merkel (Kucka 85′), Veloso, Biondini; Palacio (Seymur 76′), Gilardino, Jankovic.
Niewykorzystane zmiany: Lupatelli, Sampierisi, Seymur, Kucka, Birsa, Jorquera, Pratto.
Trener: Marino

UDINESE (3-5-2): Handanovic; Ekstrand (Pasquale 78′), Danilo, Ferronetti; Basta, Isla, Pinzi, Fernandes (Fabbrini 82′), Armero; Floro Flores, Di Natale.
Niewykorzystane zmiany: Padelli, Neuton, Sissoko, Pasquale, Abdi, Fabbrini, Torje.
Trener: Guidolin.

Sędzia główny: Doveri
Liniowi: Giordano-Ghiandai, Damato

W kolejnej kolejce Zebrette zmierzą się z Catania. 22 stycznia 15:00.