Kolejny remis, West Ham vs QPR 1:1

Queens Park Rangers zremisowało z West Ham United 1:1 na Stadionie Upton Park. Bramki dla przyjezdnych trafił debiutant – Loic Remy, dla gospodarzy strzelił Joe Cole.

Już siedem minut od pierwszego gwizdka Howarda Webba groźnie było pod bramką Julio Cesara. Po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego, do futbolówki główkował Kevin Nolan. Piłka uderzona przez napastnika West Hamu była bardzo bliska wylądowania w siatce, lecz na posterunku był Julio Cesar, który z trudem wybijał piłkę nogą.

Mimo że z początku spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą, pierwsi gola strzelili gracze QPR. Trafienie zaliczył debiutant Rangersów, Loic Remy, który wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Adela Taarabta. Francuz zupełnie zgubił obrońców i w akcji sam na sam z bramkarzem, nie dał mu szans, silnie uderzając piłkę po ziemi. West Ham 0, QPR 1. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Słowa Sama Allardyce’a w przerwie meczu mocno podziałały na zawodników West Ham United. Od początku drugiej odsłony spotkania napierali na defensywę gości. Na bramkę czekali do 68. minuty. W polu karnym QPR skakał Carlon Cole, który głową uderzył na bramkę Julio Cesara. Brazylijczyk wybił piłkę wprost pod nogi Joe Cola, który z jednego metra wpakował futbolówkę do sieci. West Ham 1, QPR 1.

Obie drużyny, mimo wielu prób, nie zdołały zmienić dalszych losów spotkania i ostatecznie podzieliły się punktami.

WEST HAM UNITED 1 – 1 QUEENS PARK RANGERS

Strzelcy: 68′ Joe Cole – 14′ Loic Remy

West Ham: Jaaskelainen, Demel, Tomkins, Reid, O’Brien, Noble, Diame, Joe Cole, Nolan (Vaz Te 88), Jarvis, Chamakh (Carlton Cole 62).

QPR: Julio Cesar, Onuoha, Nelsen, Hill, Da Silva, Derry, Mbia, Mackie (Bothroyd 67), Taarabt (Park 82), Wright-Phillips (Traore 58), Remy.

• jarek1

Przepraszam Panowie, ale nie będę komentował. Jeszcze nie mogę, nie ochłonąłem.

Cesar – sila rzeczy gracz meczu po stronie QPR

Brakuje spokoju przy wyprowadzanii pilki z defensywy, oprocz Taarabta nikt nie jest w stanie dluzej przytrzymac pilki.

Dobrze ze chociaz punkt, bo powyzsza krotka recenzja nie oddaje obrony czestochowy jaka miala miejsce w drugiej polowie.
    Od lipca, przez rok, siedze w Londynie, mam nadzieje ze bedzie dane mi ogladac PL, a nie lige nizej 😉

• Viking

Remis w sytuacji gdy potrzebujemy zwycięstw a zwłaszcza w dalszym ciągu słaba gra przekreśla jak dla mnie nasze szanse na utrzymanie. Ja już nie wierzę w taką możliwość. Fuks jak w meczu z Chelsea nie będzie się zdarzał w każdym meczu. Nie widzę szansy aby naraz coś się odmieniło, wręcz przeciwnie, presja na wynik powoduje, że jest coraz gorzej, gramy coraz gorzej, coraz bardziej nerwowo. Musiało by przyjść do nas pięciu świetnych zawodników aby coś zmienić a wiemy doskonale, że nie przyjdą.

• Abisyńczyk

Ja cały czas nie ochłonąłem po wczorajszym pokazie antyfootbolu w wykonaniu QPR. Człowiek chciałby wierzyć w utrzymanie, ale po tym po nasi pokazali wczoraj, to zaczynam w to mocno wątpić. No i drużyny, które walczą z nami o utrzymanie, uzyskują wyniku lepsze od nas….

• superjurek

Gra była fatalna w naszym wykonaniu. Oprócz akcji bramkowej nie pokazaliśmy nic. Kolejny mecz bez zwycięstwa przybliża nas do spadku.

• jarek1

Poczekałem, ochłonąłem, odśnieżyłem coś wypiłem i chcę wam powiedzieć kilka rzeczy:
    – jak widzieliśmy sama walka nie wystarczy, by wygrać trzeba jeszcze myśleć
    – brak umiejętności odpowiedzi na taktykę WHU – prostą jak drut – krzyżowe podania, obieganie obrońców na skrzydłach i szybkie zagrania(przemyślane)
    – złe ruchy taktyczne w drugiej połowie, pierwsza zła zmiana – bez sensu!
    – brak reakcji na taktykę WHU w drugiej połowie(oni grali ciągle to samo), druga zła zmiana – bez sensu
    – moim zdaniem bez rozgrywającego(myślącego i widzącego) i podającego Remik na nic nam się nie przyda
    – jak można wpuszczać piłkarza który dopiero co wrócił do zespołu z wypożyczenia ! w tak gorącym meczu!
    – moim zdaniem HR i cały zespół poczuli "moc niezwyciężonych"
    – bez 4-5 dobrych!!! zawodników najprawdopodobniej się nie utrzymamy
    – będzie kasa, będą najemnicy/piłkarze
    To chyba tyle, i tak wszyscy widzieliście mecz.

• JarekM

@Up
    – problem, że w przypadku QPR walka polega na wybijaniu na oślep, bądź do Taarabta
    – z niestety "drewnianymi" Derrym, Hillem, M'Bia – czyli całym środkiem – nie da się wygrać środka pola – stąd tyle piłek na boki
    – w zasadzie 2 na 3 zmiany to osłabienie drużyny (Traore wniósł ożywienie – ale defensywnie dostosował się do kolegów)
    – 4/5 wzmocnień – pod warunkiem, że będą to faktycznie wzmocnienia – w innym przypadku 125% tego co mamy i zgranie + cud może nam pomóc