Kontuzja Remy’ego. Czy sami jesteśmy sobie winni?

Fani QPR i zarząd będą oczekiwać wieści, jak długo będzie trwała absencja francuskiego napastnika i jak poważny jest uraz pachwiny. Pojawiają się komentarze o ciężkim urazie, który może wykluczyć nasz nowy nabytek nawet na 2 miesiące!

Można zadać sobie pytanie, czy to tylko pech ?

Odpowiedź może brzmieć, nie do końca.

QPR musiał wiedzieć, że Remy nie był obdarzony dobrym zdrowiem, ostatnio w szczególności jeśli chodzi o urazy pachwiny i powierzchni uda . Przez to był bardzo często kontuzjowany, czy byłoby słuszniejsze zainwestowanie tej kwoty gdzie indziej ?

Remy przegapił Euro 2012, po tym jak doznał kontuzji uda w meczu przeciwko Auxerre w maju. Pauzował przez część sezonu i pierwszy mecz w Ligue 1 rozegrał w sierpniu, ale później doznał ponownej kontuzji uda w listopadzie i pauzował przez dwa tygodnie.

Nadzieja pozostaje, że jego ostatni problem z urazami mięśni i pachwin nie jest czymś nowym. Nasuwa się pytanie czy ewentualne 2 tygodnie nieobecności,  jest wystarczająco krótkim okresem by uraz się nie odnowił. Francuz był już nieobecny podczas ostatniego meczu, gdzie QPR „ straciło” dwa punkty. Jego brak w meczach przeciwko Swansea i Manchester United może spowodować, że z wyliczeń Redknappa będzie tylko jeden punkt zamiast potencjalnych pięciu(z trzech meczy, patrz forum). Bobby Zamora też jest nie w pełni sił z powodu kontuzji biodra,  Andrew Johnson jest poza składem. Czy trener nie wiedział kiedy jego napastnicy będą zdrowi ?

Takie pytanie się nasuwa, pamiętając o transferowej karuzeli. W co wierzył Harry, składając tak naprawdę tylko jedną poważną ofertę dla napastnika ?

Dodatkowo niezrozumienie budzi, chęć wypożyczenia napastników powracających do klubu.

Przychodzi myśl, czy trener chciał pozostać z jednym tylko napastnikiem ?

Jeżeli tak, to oby tytuł tego newsa nie był proroczy.

Podziel się wpisem:

 • Sebastian

  Problem z tym atakiem jest nie mały. Ciekawe ile w tych decyzjach transferowych było wolnej ręki Redknapp'a.

 • Abisyńczyk

  Z jednym napastnikiem, to my nic nie zwojujemy w PL. Teraz w obliczu ostrej walki o utrzymanie MUSIMY strzelać gole, innego wyjścia nie ma. Kontuzja Remika zdarzyła się w najmniej odpowiednim momencie i raczej nie dopatrywał bym się w niej drugiego dna tzn. jakiegoś zatajenia stanu zdrowia. Przeszedł on w końcu testy medyczne, a kontuzja przydarzyć się może w każdej chwili. Teraz należy czekać na szybki powrót Remyego do składu QPR.

 • rumbi

  Kontuzja Remika to wielki problem i zdarzyła się w bardzo niedobrym momencie (pytanie: kiedy byłby dobry?). Ale prawda jest taka, że losy klubu z PL nie mogą zależeć od jednego zawodnika. Jak gra, to jest super, a jak go nie ma, to spadamy? Kontuzje się zdarzają i dobry sztab szkoleniowy musi być na takie sytuacje przygotowany. Muszą być dublerzy. Dziwna sytuacja jest. Wywaliliśmy kupę kasy a w zasadzie jest dalej… kupa.

 • jarek1

  Tutaj nie chodzi o drugie dno, czy HR nie brał pod uwagę brak wartościowych dublerów ?
  Większość w branży wiedziała że jest on podatny na kontuzje(ciągle te same), to dlaczego tak zabiegaliśmy o pomocników ? Dlaczego odpuścili transfery napastników ?
  Oby okazało się że Remik dojdzie szybko do siebie, jak jego nieobecność wpływa na nasz atak?
  Widzieliśmy w ostatnim meczu.