CCL: Ulewy wprowadzają chaos w rozgrywkach

W drugim dniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów Concacaf meksykański Santos uległ drużynie Metapan 2:0, tym samym zajmujący do tej pory ostatnie miejsce zespół z Salwadoru odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Na listę strzelców wpisali się Paolo Suarez (starszy brat gwiazdy Liverpoolu Luisa Suareza) oraz Chisthian Bautista. Zasłużona wygrana pozwoliła Metapan awansować na drugie miejsce grupie w B, tuż za prowadzącym Colorado Rapids.

Grupa B
Colorado Rapids 4
Metapan 3
Santos Laguna 3
Real Espana 1

W grupie C bratobójczy pojedynek stoczyły dwie drużyny występujące w MLS. Spotkanie to miało dosyć niecodzienny przebieg, przy prowadzeniu 0:1 dla FC Dallas, mecz został przerwany z powodu burzy, co najciekawsze wynik został anulowany i drużyny musiały zmierzyć się (dzień później) ponowie, zaczynając od stanu 0:0. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać otrzymanego prezentu i powtórzone spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem. Gola dla FC Dallas strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy Jack Stewart, który był jedyną zmianą w składzie w porównaniu do przerwanych zawodów. Dzięki wygranej drużyna z Dallas umocniła się na pozycji lidera w grupie C prowadząc z kompletem punktów.

Grupa C
Dallas 6
Toronto 3
Tauro 0
Pumas 0

Złe warunki pogodowe przeszkodziły także w rywalizacji Comunicaciones z Herediano. W tym wypadku mecz odwołali jeszcze przed rozpoczęciem. Drużyny spotkały się na boisku dnia następnego. Gospodarze po ciężkim boju i wyrównanych 73 minutach w końcu wpakowali piłkę do siatki drużyny z Kostaryki, strzelcem gola został Marvin Ceballos. Gości dbił jeszcze Brayan Ordonez który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. Herediano zostało jedynym zespołem bez zwycięstwa w grupie D.