Napoli 2:0 Udinese – [skrót]

Udinese przegrało swój pierwszy mecz w tym sezonie. Zasłużonym pogromcą Zebrette okazało się grające ostatnio w kratkę Napoli. Niestety nasi ulubieńcy trafili na górny pułap wahania formy u rywala i polegli z kretesem. Swoją rolę odegrał z pewnością brak kapitana, a zarazem najlepszego snajpera zespołu z Udine, Di Natale. W związku z tym, że najwyraźniej nie miał kto strzelać bramek dla gości, mecz na stadionie San Paolo zakończył się wynikiem 2:0, a na listę strzelców wpisali się Lavezzi i Maggio…

Każdy z niecierpliwością czekał na to spotkanie, ogłaszone mianem meczu kolejki. Dla Azzurri był to pojedynek przełomowy, po serii nie najlepszych spotkań Napoli w końcu zwyciężyło i to nie z byle kim. Udinese które przeplatało swoje zwycięstwa częstymi remisami, a mimo tego cały czas okupywało fotel lidera, tym razem dało za wygraną.

Wynik spotkania wyjaśnił się już w pierwszej połowie, do bramki gości trafili Lavezzi w 20′ oraz Maggio w 43 minucie. Druga część spotkania podobnie jak pierwsza przebiegała po myśli gospodarzy którzy utrzymali korzystny rezultat. Tym samym Udinese spadło na pozycję vice-lidera a Napoli uplasowało się na miejscu czwartym. Największe korzyści zgarnęła jednak drużyna Juventusu wskakując na fotel lidera Serie A.

Kolejne spotkanie Zebrette rozegrają już 30 listopada przeciwko jedenastemu w lidze Palermo. Natomiast Juventus zmierzy się z Interem, pozostaje nam tylko liczyć na przebłysk Nerazzurri.

Gole: 20′ Lavezzi, 43′ Maggio.

Napoli (3-4-2-1): De Sanctis; Campagnaro, Cannavaro, Aronica; Maggio, Dzemaili (35′ Zuniga), Inler, Dossena (43′ Mascara); Hamsik (28′ Santana), Lavezzi; Cavani.
Trener: Mazzarri

Udinese (3-5-1-1): Handanovic; Benatia, Danilo, Ferronetti; Basta (39′ Abdi), Badu, Pinzi, Asamoah (18′ Neuton), Armero; Torje (1′ Fabbrini); Floro Flores.
Trener: Guidolin

Sędzia: De Marco di Chiavari