Nelsen zostanie trenerem Toronto FC

Obrońca QPR Ryan Nelsen przystał na oferowaną mu przez Toronto FC posadę trenera i w najbliższym czasie przeniesie się do Ameryki Północnej. Kapitan Nowej Zelandii przybył na Loftus Road w letnim oknie transferowym i jako jedyny z pozyskanych zawodników prezentował odpowiedni poziom dla angielskich rozgrywek. Nelsen wciąż jest związany kontraktem z Rangersami, jednak niebawem rozpocznie rozmowy z managerem Harrym Redknappem w sprawie rozwiązania jego umowy. Prawdopodobnie ostatnim meczem 35-latka w biało-niebieskich barwach będzie potyczka z Tottenhamem.

Nelsen występował już w swojej karierze w MLS. Miało to miejsce w latach 2001-2005. Co więcej będąc kapitanem drużyny Ryan doprowadził DC United do ich czwartego triumfu w MLS Cup. Przez lata spędzone w Ameryce Nelsen asystował cztery raz, a nawet strzelił siedem goli.

Klub ogłosił, także, iż kontrakt z Kieronem Dyerem został rozwiązany i zawodnik opuścił zespół.

Podziel się wpisem:

 • jarek1

  To bardzo niedobrze, a nawet gorzej. On jeden trzymał nasza obronę.
  Trzeba przyznać że on walczył za QPR.

 • Abisyńczyk

  Oj niedobra to wiadomość 🙁 Bez niego obrona chyba się ostatecznie posypie. Mam nadzieję, że zagra jeszcze w meczu z Kogutami i QPR wygrają na pożegnanie Nelsea. Cóż, a jemu samemu życzę wszelkiej pomyślności w prowadzeniu nowego klubu.

 • Viking

  Gdyby został trenerem Toronto Maple Leafs to byłoby coś, ale jakieś tam FC nie robi wrażenia. Jest jednak szansa, że do końca sezonu będzie u nas grał, potem w Championship już nie.