QPR vs Fulham 0:1 – Portugalia sralia..

QPR poniosło skromną porażkę na własnym stadionie w derbach Londynu. Antybohaterem spotkania został nowy nabytek R’s Samba Diakite, który osłabił swój zespół już w 33 minucie. Podobnie jak po stracie Cisse w spotkaniu z Wolves tak i dzisiaj QPR nie potrafiło wygranąć chociażby punktu grając w osłabieniu. Przegrana 0:1 zaowocowała spadniem w tabeli na 17 pozycję. R’s znajdują się jedną lokatę nad Boltonem tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu…

Rangersi po raz kolejny przegrali derby Londynu, tym razem naszym pogromcą stało się Fulham. Spotkanie nie było, aż tak koszmarne jak porażka 6:0 w poprzedniej rundzie na Craven Cottage, jednak podopieczni Marka Hughesa wciąż, nie radzą sobie na boiskach Premier League i powoli zmierzają na dno tabeli. Na ostatnie 14 spotkań Queens Park Rangers zwyciężyło tylko raz, z Wigan, gdy Latics znajdowali się na ostatnim miejscu w Premiership.

W drużynie gospodarzy nie zobaczyliśmy wciąż pauzującego Djibrila Cisse oraz kontuzjowanych Luka Younga, Helgusona i Campbella. Dodatkowo Diakite wystąpił na pozycji Buzsakiego. A Clint Hill rozegrał spotkanie jako środkowy obrońca zastępując Fitz Halla.

Fulham zgarnęło komplet punktów za sprawą swojego zimowego zakupu Pavla Pogrebnyaka, który strzelił gola na wagę złota jeszcze w pierwszej połowie. Rosyjski napastnik otrzymał świetne podanie od Dembele i bez problemu poradził sobie z bezradnym Kennym. Oczywiście każdy z nas wciąż wierzył, iż wynik może ulec zmianie, w końcu to tylko jedna bramka. Jednak R’s jak zawsze musieli skomplikować sobie zadanie. W 33 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Samba Diakite. Reprezentant Mali z pewnością liczył na dużo lepszy debiut w nowych barwach, ale rozczarował nie tylko siebie ale też wszystkich graczy i kibiców QPR. Rangersi próbowali zebrać się do kupy i odrobić stratę jednak to właśnie Fulham było zdecydowanie lepszą ekipą w przeciągu pierwszych 45 minut. Bramce Schwarzera zagrozili między innymi SWP, Mackie oraz Taarabt.

To samo trio starało się ugrać chociaż punkt w drugiej części spotkania, jednak najpierw nie trafił Jamie Mackie, a następnie swoją najlepszą sytuację zmarnował Wright-Phillips przegrywając pojedynek 1v1 z bramkarzem gości. Rangersi mieli okazje jednak brak skuteczności zadecydował o utracie cennych punktów, i tym samym przybliżył naszą drużynę do występów w Championship.

Potknięcie Rangersów częściowo wykorzystało Wolverhampton i przeskoczyło QPR w tabeli PL. R’s aktualnie znajdują się na 17 pozycji z dorobkiem 21 punktów.

QPR: Kenny, Diakite, Hill, Taarabt, Mackie, Barton, Wright-Phillips (Buzsaky 83′), Taiwo (Traore 72′), Ferdinand, Onuoha, Zamora.

Niewykorzystane zmiany: Cerny, Derry, Gabbidon, Bothroyd, Smith.

Żółte kartki: Diakite 20′, 33′.

Czerwone kartki: Diakite 33′.

Fulham: Schwarzer, Kelly, Riise, Hangeland, Pogrebnyak, Johnson (Etuhu 81), Ruiz (Duff 78), Murphy (Baird 74), Hughes, Dempsey, Dembele.

Niewykorzystane zmiany: Stockdale, Sa, Senderos, Frei.

Gole: Pogrebnyak 7′.

Żółte kartki: Pogrebnyak 7′, Dembele 65′, Riise 69′, Baird 84′.