Udinese – Novara 3:0 [skrót]

Po prestiżowym zwycięstwie nad Atletico Madryt w Lidze Europejskiej, Udinese mierzyło się z drużyną Novary. Spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem, aż 3:0 dla gospodarzy. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Di Natale, jedno trafienie dołożył jeszcze Domizzi…
Zespół gości bardzo intensywnie przygotowywał się do tego spotkania, jednak nie stworzył wielkiego zagrożenia pod bramką Handanovica. Pierwszy gol padł w 33 minucie, gdy Di Natale wykorzystał podanie Armero. Novara próbowała odrobić stratę, lecz po 6 minutach Udinese zadało kolejny cios, tym razem gola zdobył Domizzi.

Druga połowa nie różniła się za bardzo od pierwszej, Udinese wciąż było w natarciu, tym razem padł tylko jeden gol. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się kapitan Zebrette Di Natale. Napastnik bianconeri’ch stanął przed jeszcze jedną szansą, której niestety nie wykorzystał.

Dzięki potknięciu Juventusu w meczu z Genoa, Udinese wskoczyło na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Już w środę Zebrette staną przed trudnym zadaniem ogrania Napoli.

Udinese: Handanovic; Benatia, Danilo, Domizzi (42 Neuton); Ferronetti (32 Ekstrand), Isla, Badu, Asamoah, Armero; Torje (29 Floro Flores); Di Natale. Coach: Guidolin

Novara: Fontana; Garcia, Centurioni, Paci, Dellafiore, Porcari, Radovanovic, Rigoni (18 Gemiti), Pesce (4 2h Meggiorini), Pinardi, Morimoto (14 Granoche). Coach: Tesser

Sędzia: Guida di Torre Annunziata