Udinese za burtą Ligi Europejskiej.

Aby awansować do kolejnej rundy Ligi Europejskiej podopieczni Guidolina musieli strzelić Kalmarom trzy bramki nie tracąc ani jednej. Udinese podeszło do meczu bardzo ambitnie i już w 15 minucie zniwelowało stratę sprzed tygodnia. Dodatkowo goście od 3 minuty grali osłabieniu, a w 64 minucie nawet przestrzelili rzut karny. Wydawało się, że Włosi nie mogli znaleźć się w lepszej sytuacji do awansu, niestety defensywa gospodarzy zaspała w 31 minucie co wykorzystali zawodnicy AZ strzelając kontaktową bramkę. Jak się później okazało trafienie Falkenburga wystarczyło by zapewnić holendrom awans do kolejnej fazy turnieju…

Tak więc po odpadnięciu z Ligi Europejskiej i Pucharu Włoch, podopiecznym Guidolina pozostaje już tylko walka na polu ligowym. W Serie A Zebrette zajmują piątą lokatę i tracą do prowadzącego Milanu 11 punktów.

Kolejne spotkanie Zebrette rozegrają przeciwko Napoli. Miejmy nadzieję, że wypadną znacznie lepiej niż podczas ostatniej ligowej kolejki. Wtedy to Udinese uległo Novarze 0:1.

Udinese – AZ Alkmaar 2:1 HD Highlights przez FootballKing1992