Valencia – Getafe 3:1 [bramki]

Diego Castro zanotował jedyne trafienie dla przyjednych w przegranym przez Getafe meczu 10 kolejki Primera Division. Valencia nie dała szans Azulones pewnie wygywając na Estadio Mestalla, 3:1. Dla gospodarzy trafiali, Aduriz oraz dwukrotnie Feghouli. Tym samym Getafe znalazło się tuż nad samym dnem ligowej tabeli (mając przewagę jedynie dwóch punktów nad ostatnią Granadą, która rozegrała jedno spotkanie mniej).

Valencia przeważała od samego początku spotkania, a Getafe broniło się niemal całym zespołem.  W 12 minucie wynik otworzył Sofiane Feghouli, piłka uderzona od ziemi przelobowała defensywę i bramkarza gości. Chwilę później Diego Castro doprowadził do wyrównania dając swojej drużynie nadzieję na zdobycie punktów. Radość kibiców Azulones nie trwała jednak długo. Dwie minuty później uciszył ich Sofiane Feghouli. Jak w każdym meczu Getafe, napastnikowi rywali musiała pomóc formacja defensywna, tym razem jeden z obrońców podczas próby wykopania piłki zachował się dość nie udolnie i bardzo ułatwił robotę gospodarzom.

15 minut przed końcem gości dobił Adruiz dość szczęśliwie strzelając ostatnią bramkę spotkania.

Valencia wskoczyła na 4 pozycję w tabeli z dorobkiem 21 punktów.