Wystartowała Liga Mistrzów 2011 [bramki]

Dzisiejszej nocy rozegrano połowę pierwszej kolejki rozgrywek. Sami piłkarze najwyraźniej również stęsknili się za rywalizacją o to prestiżowe trofeum, gdyż w spotkaniach obyło się bez remisów. W grupie A L.A. podjęło na własnym stadionie rywala z Hondurasu drużynę Motagua. Widowisko zakończyło się wynikiem 2:0 po bramkach Adam Cristmana oraz Landona Donovana. Dzięki dwubramkowej wygranej The Gals wskoczyli na fotel lidera, zaraz za nimi uplasowało się Alajuelense które dość skromnie pokonało meksykańską drużynę Morelia (1:0).

LA Galaxy 3
Alajuelense 3
Morelia 0
Motagua 0

Rozgrywki w grupie B zainaugurowały drużyny Santosu Laguna oraz Realu Espana. Pomimo dwukrotnego prowadzenia drużyny gospodarzy, zespołowi z Hondurasu cały czas udało się wyrównywać stan spotkania, a gdy wszystko wskazywało na to, iż spotkanie zakończy się remisem, wprowadzony z ławki Christian Suarez w 74 minucie popisał się fantastycznym strzałem z dystansu nie dając szans bramkarzowi gości. Meksykanie utrzymali jednobramkowe prowadzenie już do końca meczu, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie.

Santos Laguna 3
Colorado Rapids 0
Metapán 0
Real España 0

Ostatnim spotkaniem wczorajszego wieczora, był mecz Seattle Sounders z CSD Comunicaciones, w grupie D. The Sounders zdeklasowali rywala z Gwatemali, zdobywając aż cztery bramki. Na listę strzelców wpisali się, Brad Evans w 35, Mike Fucito w 61 i 67, oraz zawodnik drużyny gości Rigoberto Gomez w 87, warto wspomnieć iż to drużyna z Ameryki Środkowej strzeliła bramkę jako pierwsza, Jairo Arreola już w drugiej minucie dał prowadzenie Los Albos. Wygraną 4:1 Seattle zajęło pozycję lidera.