Catania vs Udinese – Liga Mistrzów czeka.

Zwycięstwem 2:0 nad Catania, Udinese zakończyło swe zmagania w tegorocznej edycji Serie A. W ostatniej kolejce podopieczni Guidolina grali o przyszłoroczny byt w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich czyli Ligi Mistrzów. Za sprawą trafień niezawodnego kapitana Zebrette Toto Di Natale oraz Fabbriniego, Udinese utrzymało 3 pozycję w tabeli i osiągnęło zamierzony cel…

W walce o 3 lokatę brały też udział drużyny Lazio, Napoli oraz Interu. Jednak przy wygranej Zebrette nawet zwycięstwa pozostałych drużyn nie mogły pozbawić Udinese promowanego miejsca.

Udinese objęło prowadzenie już w 19 minucie a kolejne trafienie w tym sezonie zanotował Di Natale znajdujący się w gronie najlepszych strzelców ligi trzeci rok z rzędu. Catania miała okazję by doprowadzić do wyrównania jednak Gomez przestrzelił jedenastkę. W tym momencie podopieczni Guidolina odetchnęli z ulgą i po tym jak wynik w 58 minucie ustalił Fabbrini kontrolowali grę do samego końca.

Przyszedł czas na chwilę odpoczynku od ligowych zmagań, by dobrze rozpocząć przygotowania do nadchodzących rozgrywek o wielką stawkę.

Catania: Carrizo – Bellusci (Calapai 79′), Legrottaglie, Spolli, Marchese – Izco, Seymour, Almiron – Ricchiuti (Suazo 59′), Catellani (Teixeira 85′), Gomez

Udinese: Handanović – Benatia, Danilo, Domizzi – Basta, Pereyra (Fernandes 69′), Pinzi (Pazienza 69′), Asamoah, Pasquale – Fabbrini (Torje 83′), Di Natale