Getafe vs Granada – 1:0 [wideo]

Skromnym, choć cennym zwycięstwem Getafe zakończyło się niedzielne spotkanie z zespołem Granady (1:0). Oba kluby nie radzą sobie najlepiej w obecnym rozgrywkach Primera Division, stąd punkty wywalczone w rywalizacji z innymi drużynami są dla nich na wagę złota. Niewątpliwym bohaterem spotkania był bramkarz gospodarzy – Miguel Ángel Moyà, który niejednokrotnie ratował Getafe z opresji.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył rezerwowy Francisco Casquero, który pojawił się na placu gry w 59 minucie (zastąpił słabo dysponowanego Michela). By pokonać bramkarza Granady potrzebował ledwie 19 minut, co w ostatecznym rozrachunku przyniosło zwycięstwo gospodarzom spotkania.

Niedzielne punkty umocniły nieznacznie pozycję Getafe w ligowej tabeli. Klub z Madrytu zajmuje obecnie 13 lokatę, choć znajdujący się na 19 miejscu zespół Racingu Santander traci do Los Azulones jedynie trzy „oczka”. Na dole tabeli robi się więc tłoczno i tylko dalsza dobra postawa piłkarzy Getafe, może uchronić drużynę przed strefą spadkową.