8 króków do utrzymania: 6. Chelsea vs QPR

QPR będzie szukać swojej szansy na pozostanie w Premier League, podczas wyjazdowego spotkania na Stamford Bridge. Ekipa Chelsea we wtorek awansowała do finału Ligi Mistrzów, remisując 2:2 z faworyzowaną Barceloną. Ten wyczyn z pewnością sprawił, iż morale podopiecznych Roberto Di Matteo, jest teraz niesamowicie wysokie, i w spotkaniu z QPR gospodarzom nie zabraknie motywacji. W końcu wciąż muszą walczyć o byt w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów i o ile zawiodą w finale, jedyną szansą bedzie dla nich zajecie premiowanego miejsca w lidze. Co ciekawe dla The Blues konfrontacja z The Hoops oznacza ostatnią szansę na wygranie, choć jednych derbów Londynu w tym sezonie… 

QPR natomiast ma okazję by udowodnić, iż poza Loftus Road, także potrafi zdobywać punkty z ligową czołówką. Ewentualne oczka zainkasowane w potyczce z Chelsea znacznie przybliżą podopiecznych Marka Hughesa do utrzymania. Nie wydaje się to zadaniem absolutnie niemożliwym. O naszym rywalu myślimy głównie w kategoriach znakomitej postawy w pucharach, jadnak gdy spojrzymy na terminarz, okaże się, iż przeciwnik zremisował dwa ostatnie spotkania ligowe, które… no właśnie, były derbami (z Fulham i Arsenalem).

W ekipie gości zabraknie kontuzjowanych Dyera, Faurlina oraz zawieszonego Taarabta. Natomiast spotkanie ze strony Chelsea opuszczą prawdopodobnie Cahill, David Luiz oraz zawieszony na trzy spotkania Branislav Ivanovic.

Przewidywane składy obu zespołów:
Chelsea: Cech, Bosingwa, Ferreira, Terry, Cole, Essien, Meireles, Ramires, Mata, Sturridge, Drogba.
QPR: Kenny, Onuoha, Ferdinand, Hill, Taiwo, Mackie, Derry, Barton, Diakite, Zamora, Cisse.

Podziel się wpisem: