Adam mówi: Nowy sezon i jego cele.

Witam wszystkich fanów Queens Park Rangers, to mój pierwszy felieton, który będzie publikowany co miesiąc. Będzie on poruszał ważne i mniej ważne sprawy naszego ukochanego zespołu z Loftus Road.

Po sezonie
Ten sezon zakończył się dla nas szczęśliwie, QPR utrzymało się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Jednak teraz każdy sobie zadaje w duchu pytanie: Jak potoczą się rozgrywki 2012/2013? Czy QPR się wzmocni, czy też osłabi? Chciałbym zabrać głos i odpowiedzieć na wymienione powyżej pytania.
A zatem czego oczekiwać po sezonie 2012/2013?
Przede wszystkim powinniśmy uplasować się na lepszej pozycji niż w bieżącym roku. W tym roku za dużo mieliśmy wahań, spadków i wzlotów formy czyli po prostu niestabilności. Powinniśmy też koniecznie zacząć przełamywać naszą dotychczasową zmorę i ugrać coś w tych durnych meczach wyjazdowych! Takie mecze jak z Chelsea (1:6) nie mogą więcej się przydarzyć. Wierzę w trenera Marka Hughesa, który umie poprawnie pokierować ekipą z Loftus Road, lecz musi się jeszcze trochę nauczyć tego fachu.
Czy QPR się wzmocni, czy też osłabi?
Powinniśmy przede wszystkim zabiegać o kupienie jednego, solidnego bramkarza. Mogliby to być na przykład Shay Given, Robert Green czy też Anders Lindegaard. Najlepszą dla mnie opcją jest kupno Greena, bramkarza który gra w reprezentacji Anglii jako zmiennik goalkeepera Manchesteru City, Joe Harta i wywalczył w ostatnim sezonie promocję do Premier League z zespołem Młotów. Wypadało by też wzmocnić ekipę jakimiś dwoma lub trzema obrońcami a przede wszystkim jednym dobrym napastnikiem. Co do sprzedaży zawodników to Joey Barton jest numerem jeden do wylotu z Rangersów. Koleś został zawieszony na 12 meczów (!) i raczej nie przyda się drużynie ze swoim wybuchowym ,agresywnym charakterem. Trzeba go wysłać na wypożyczenie do jakiejś słabszej ligi, by nie wypadł z rytmu meczowego. Można ustalić, że jeżeli klub będzie chciał go jednak „mieć” po zawieszeniu, to można go wypożyczyć do 31 grudnia, a później zobaczyć co i jak. Klub powinien też według mnie opuścić ktoś z pary atakujących Zamora- Bothroyd.

Dziękuję.
Jeżeli chcecie zgłosić lub omówić jakąś sprawę w moim felietonie, piszcie na [email protected]
Pozdrawiam serdecznie

Podziel się wpisem: