Akademia QPR w Concorde CLUB

„Musimy mieć najlepszych trenerów, ale oni muszą działać w najlepszym środowisku”. Tak stwierdził  Richard Allen. Akademia QPR została właśnie przeniesiona do Concorde Club w Cranford, gdzie będzie możliwość korzystać z doskonałych udogodnień szkoleniowych, sal  lekcyjnych, pomieszczeń biurowych, sal do ćwiczeń siłowych i fizjoterapii.

Ruben Emir Gnanalingam, jeden z głównych akcjonariuszy QPR, prezes Philip Beard  oraz szef Akademii Richard Allen osobiście wizytowali wszystkie obiekty sportowe i boiska.

„Chcemy mieć elitarne środowisko, gdzie chłopcy naprawdę będą mogli  się rozwijać” powiedział Allen, po zakończonej wizycie w Cranford.

Concorde Club w swojej infrastrukturze posiada boiska o najwyższej jakości nawierzchni, odpowiednie szatnie dla grup młodzieżowych. Daje to możliwość pracy większej liczbie trenerów i dokładnej analizie młodych Rangersów.  Klub musi też mieć pewność, nie tylko co do rozwoju piłki nożnej, ale  również  będzie w stanie zapewnić  odpowiedni  rozwój  edukacji  wśród nastolatków. Posiadanie takich właśnie  warunków jest kluczem do wprowadzenia graczy do profesjonalnego systemu szkoleniowego.

Klub już  wprowadził  dni otwarte, które  służą do  uruchamiania programów na poziomie 12 lat,  ci chłopcy będą  przyjeżdżać  i oglądać  jak to jest być częścią  akademii QPR.  Drużyna U-14 przybyła na nowe obiekty  po raz pierwszy w  poniedziałek, drużyny  U-15 i U-16 zaczną pierwsze treningi  we wtorek i czwartek po południu.

Tony Dormer,  prezes klubu Concorde  powiedział: „Cieszymy się z możliwości powitania na naszych obiektach  akademii QPR,  po wspólnych dyskusjach  QPR uznał  standard naszych obiektów”

Pierwszy krok do prawidłowego funkcjonowania  profesjonalnego klubu piłkarskiego został zrobiony. Oby takich kroków było więcej.

Podziel się wpisem: