CCL: Morelia gromi, kompromitacja Pumas

L.A. Galaxy odnotowało kolejne zwycięstwo w lidze mistrzów CONCACAF, tym razem zespół z Los Angeles pokonał na własnym stadionie mistrzów Kostaryki Alajuelense. Co ciekawe informacje o nadchodzącym huraganie „Irene” w pewnym sensie pomogły The Gals w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Mianowicie w związku z odwołaniem ich niedzielnego meczu, zespół nie musiał się oszczędzać i zagrał w silniejszym składzie niż było to planowane wcześniej.
W 38 minucie po idealnym dośrodkowaniu Davida Beckhama, mocnym strzałem głową piłkę w siatce umieścił Omar Gonzalez. W drugiej połowie drużyna z Kostaryki marnowała niemal stuprocentowe sytuacje, co zemściło się 13 minut przed końcem, gdy na listę strzelców wpisał się Chad Barrett. W końcówce spotkania czerwoną kartkę zobaczył pomocnik zespołu z MLS, Juninho, który uderzył łokciem zawodnika drużyny przeciwnej.

W drugim meczu grupy A, meksykańska Morelia rozgromiła drużynę z Hondurasu 4:0. Wynik już w 2 minucie otworzył Rafael Marquez Lugo (idealnym strzałem w prawy róg bramki). Pomimo nieustających ataków ze strony gospodarzy, następny gol padł dopiero w drugiej połowie. Dokładne podanie kolegi z drużyny wykorzystał Joao Rojas. Chwilę później nad stadionem pojawiły się ciemne chmury, z których lunął deszcz. Opady jednak nie przeszkodziły piłkarzom Morelii w zdobywaniu kolejnych bramek, na listę strzelców wpisali się jeszcze Diego Jimenez w 70 oraz Gerardo Lugo w 72 minucie. Gospodarze cieszyli się z wysokiej wygranej, chociaż patrząc na ilość zmarnowanych sytuacji, mecz powinien zakończyć się dwucyfrowym wynikiem. Dzięki tej wygranej drużyna z Meksyku wskoczyła na drugie miejsce, wyprzedzając mistrzów Kostaryki, natomiast Motagua została jedyną drużyną bez zwycięstwa w grupie A.

Grupa A
LA Galaxy 6
Morelia 3
Alajuelense 3
Motagua 0

Panamskie Tauro FC podejmowało na własnym stadionie drużynę Pumas. Mistrz Meksyku który prezentował się w ostatnich meczach dość marnie, także w tym spotkaniu nie potrafił przełamać złej passy. Już na samym poczatku meczu obie drużyny zmarnowały stuprocentowe sytuację. Następnie w 28 minucie bramkarz gospodarzy po ataku na napastnika Pumas został wyrzucony z boiska. Nawet pomimo przewagi liczebnej goście bili głową w mur już do końca spotkania. Ostatecznie zawody zakończyły się podziałem punktów, a obie drużyny tracą do lidera aż pięć punktów.