Fulham vs QPR – 6:0 [wideo]

Fulham przerwało pechową passę 7 meczów bez porażki, bezproblemowo rozprawiając się z drużyna Queens Park Rangers. Pomimo iż statystyki wskazywały na wyrównane spotkanie przez cały mecz dominował zespół z Craven Cottage, który z czasem zadawał kolejne ciosy ekipie Rangersów. Widowisko zakończyło się wynikiem 6:0 dla gospodarzy, a najważniejszą rolę odegrał strzelec hat-tricka Andy Johnson…

Horror rozpoczął się już w drugiej minucie gdy sparowany strzał Dembele dobił Andy Johnson. Był to najszybciej strzelony gol w Premiership w tym sezonie. Następny cios QPR zadało sobie samo, w polu karnym Johnsona sfaulował Kenny, a jedenastkę wykorzystał Murphy. Podłamane QPR dało sobie wbić jeszcze jedną bramkę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, a egzekutorem ponownie został Andy Johnson.

Na samym początku drugiej połowy za Derrego pojawił się Smith, lecz goście nie zanotowali żadnej poprawy w swojej grze, co gorsze już w 60 minucie na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Andy Johnson sprytnie rozprawiając się z obroną Rangersów. Po golu dołożyli jeszcze Dempsey 65′ oraz Zamora 74′ i tym oto sposobem bezradne QPR odniosło swoją pierwszą porażkę odkąd do klubu sprowadzeni zostali SWP, Barton oraz Ferdinand. Jedynym plusem była zmiana która przeprowadził Warnock w 72 minucie, na boisku pojawił się wracający po kontuzji Jamie Mackie. Jeszcze kilka spotkań i możliwe że Mackie wróci do regularnej gry.

Miejmy nadzieje, iż było to tylko jednorazowe potknięcie bo już 12 października Blackburn Rovers przyjedzie na Loftus Road by walczyć o wydostanie się z pozycji spadkowej. Natomiast QPR które spadło tylko o jedną pozycję powalczy o odzyskanie honoru po tak dotkliwej porażce.