Henrique jednak w QPR?

Nie jest jeszcze przesądzona kwestia upadku transferu Henrique na Loftus Road. Utalentowany Brazylijczyk nie otrzymał pozwolenia na pracę, lecz pojawiła się możliwość sprowadzenia zawodnika metodą transferu definitywnego zamiast półtorarocznego wypożyczenia z możliwością wykupienia zawodnika. Wiadomość ta z pewnością ucieszy 20-letniego piłkarza, który cały czas podkreśla, iż bardzo chciałby grać w Premier League.

Football Association odrzuciła aplikację złożoną przez QPR głównie ze względu na małe doświadczenie ligowe zawodnika oraz brak występów w seniorskiej kadrze Brazylii. Jednak jak się później okazało Angielskiej Federacji przeszkadzała forma pozyskania zawodnika i z pewnością FA zgodziłaby się na transfer Henrique, gdyby dołączył on do R’s na zasadzie transferu definitywnego.

Sao Paolo, które chce pójść zawodnikowi na rękę, planuje ponownie zasiąść do rozmów z zarządem Queens Park Rangers. Jeśli oba kluby dogadają się w sprawie transferu, będzie on opiewał na około 6 milionów funtów.

Podziel się wpisem: