Kolejny remis, West Ham vs QPR 1:1

Queens Park Rangers zremisowało z West Ham United 1:1 na Stadionie Upton Park. Bramki dla przyjezdnych trafił debiutant – Loic Remy, dla gospodarzy strzelił Joe Cole.

Już siedem minut od pierwszego gwizdka Howarda Webba groźnie było pod bramką Julio Cesara. Po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego, do futbolówki główkował Kevin Nolan. Piłka uderzona przez napastnika West Hamu była bardzo bliska wylądowania w siatce, lecz na posterunku był Julio Cesar, który z trudem wybijał piłkę nogą.

Mimo że z początku spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą, pierwsi gola strzelili gracze QPR. Trafienie zaliczył debiutant Rangersów, Loic Remy, który wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Adela Taarabta. Francuz zupełnie zgubił obrońców i w akcji sam na sam z bramkarzem, nie dał mu szans, silnie uderzając piłkę po ziemi. West Ham 0, QPR 1. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Słowa Sama Allardyce’a w przerwie meczu mocno podziałały na zawodników West Ham United. Od początku drugiej odsłony spotkania napierali na defensywę gości. Na bramkę czekali do 68. minuty. W polu karnym QPR skakał Carlon Cole, który głową uderzył na bramkę Julio Cesara. Brazylijczyk wybił piłkę wprost pod nogi Joe Cola, który z jednego metra wpakował futbolówkę do sieci. West Ham 1, QPR 1.

Obie drużyny, mimo wielu prób, nie zdołały zmienić dalszych losów spotkania i ostatecznie podzieliły się punktami.

WEST HAM UNITED 1 – 1 QUEENS PARK RANGERS

Strzelcy: 68′ Joe Cole – 14′ Loic Remy

West Ham: Jaaskelainen, Demel, Tomkins, Reid, O’Brien, Noble, Diame, Joe Cole, Nolan (Vaz Te 88), Jarvis, Chamakh (Carlton Cole 62).

QPR: Julio Cesar, Onuoha, Nelsen, Hill, Da Silva, Derry, Mbia, Mackie (Bothroyd 67), Taarabt (Park 82), Wright-Phillips (Traore 58), Remy.

Żółte kartki: 73′ Tomkins

Posiadanie piłki: 70% West Ham – 30 % QPR

Ilość strzałów: 23 – West Ham; 9 – QPR

Ilość strzałów celnych: 9 – West Ham; 2 – QPR