Kolumbia WC U20: Meksyk na podium!

W finale pocieszenia, rozgrywanych w Kolumbii piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20, młodzi Meksykanie nie dali szans swoim rówieśnikom z Francji rozbijając drużynę trójkolorowych 3:1. Początek spotkania nie zapowiadał jednak wysokiego zwycięstwa drużyny ze strefy CONCACAF, gdyż już w 8 minucie Alexandre Lacazette (zupełnie niepilnowany w polu karnym) znakomitym strzałem głową uzyskał prowadzenie dla zespołu z Europy. Radość piłkarzy ze starego kontynentu nie trwała długo, już w 4 minuty później do wyrównania doprowadził Ulises Davila (choć należałoby powiedzieć, iż większa w tym zasługa niefortunnej interwencji bramkarza).
Na kolejne gole przyszło nam poczekać do rozpoczęcia drugiej połowy, w której to szybko na prowadzenie wyszli zawodnicy z Meksyku, za sprawą Jorge Enriqueza (’49), a ostatecznie Francuzów, kapitalnym szczupakiem, dobił Edson Rivera (’71).
Turniej zwycięsko zakończyła Brazylia, która po dogrywce pokonała Portugalię 3:2.

Meksyk – Francja 3:1
Davila (’12), Enriquez (’49), Rivera (’71) – Lacazette (’8)

Meksyk: J. Rodriguez, Alvarez, Araujo (’46 Valencia), Reyes, Enriquez, Orrantia, De Buen (’79 Pinon), Davila, Ibanez, Torres (’46 Izazola), Rivera

Francja: Ligali, Colin, Fontaine, Koulibaly, Kolodziejczak, Fofana, Coquelin, Grenier (76. Reale), Sunu (’76 Bakambu), Lacazette, Griezmann (’72 Kakuta)