Kolumbia WC U20: Meksyk w półfinale. Koszmarne błędy bramkarzy [wideo]

Ostatni z reprezentantów strefy CONCACAF na Mistrzostwach Świata do lat 20, rozprawił się wczorajszego wieczora z drużyną gospodarzy pokonując młodych Kolumbijczyków 1:3.

Pomimo przewagi drużyny z Ameryki Południowej to Meksykanie jako pierwsi trafili do siatki, utrzymując skromne prowadzenie do przerwy. Druga połowa stanowiła pokaz bramkarskiej nieudolności, ostatecznie dwa błędy zostały zamienione na bramki. Najpierw koszmarnego farfocla wpuścił Jose Rodriguez dzięki czemu Kolumbijczycy doprowadzili do wyrównania, na co w końcówce spotkania odpowiedział Bonilla babolem na 1:3 zaprzepaszczając jakiekolwiek szanse Los Cafeteros na dalszy awans.
Gwiazdą spotkania był niewątpliwie Edson Riviera, który na listę strzelców wpisał się dwa razy. Najpierw w międzyczasie wykorzystując dokładne podanie Ulises Daviala, a w 88 minucie wspomniany wcześniej kiks bramkarza.

Meksyk następny mecz rozegra 17 sierpnia, mierząc się ze zwycięzcą spotkania Brazylia – Hiszpania.
Natomiast w drugim półfinale zagrają Portugalia – Francja/Nigeria.

Kolumbia – Meksyk 1:3 (Duvan Zapata 60’ – Erick Torres 37’, Edson Rivera 69’ i 87’).

Kolumbia: 1-. Bonilla; 2-. Ospina, 3-. Franco, 4-. Arias, 5-. Quiñones, 6-. Moreno, 8-. Michael, 9-. Muriel, 10-. James, 11-. Zapata, 13-. Cabezas (Castillo).

Meksyk: 1-. José Rodriguez, 3-. Hector Acosta (Jorge Valencia), 4-. Nestor Araujo, 5-. Diego De Buen, 8-. Emilio Orrantia, 10-. Erick Torres (Marvin Pinon), 11-. Ulises Davila, 14-. Jorge Enríquez, 15-. César Ibanez, 17-. Alan Pulido (Edson Rivera 36’), 18-. Diego Reyes.