Mike Rigg nowym dyrektorem technicznym.

Mike Rigg, który dotychczas sprawował swoją rolę dyrektora technicznego na Etihad Stadium, zdecydował przenieść się do QPR. 43-latek miał już okazję pracować z aktualnym szkoleniowcem R’s Hughes w City, Blackburn oraz w Reprezentacji Walii, a teraz planuje wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie by pomóc zespołowi z zachodniego Londynu. Najbardziej szczęśliwy z pozyskania Rigga okazał się właściciel klubu Tony Fernandes, który określił ten „transfer” mianem najważniejszego pozyskania członka do sztabu od czasu przejęcia klubu z Loftus Road…

Mike Rigg:

„Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do QPR.”

„Kiedy zasiadłem do rozmów z zarządem i Hughes’em, pokazali mi swój projekt. Widzę dokąd zmierzają i co chcą osiągnąć. I chcę być częścią tego zespołu.”

„Pracowałem z Markiem w wielu rolach, i doskonale rozumiem czego on chce, i czego potrzebuje.”

„Na moją rolę będzie składać się wiele zadań. Rozglądanie się za rozwiązaniami potrzeb klubowych, wprowadzanie naszego długoterminowego planu w życie przez promowanie zawodników do pierwszego zespołu.”

Tony Fernandes:

„Kiedy przychodziłem na Loftus Road, pragnąłem skupić się na rozwoju młodzieży i wierzę, że Mike odegra w tym kluczową rolę.”

Głównym zadaniem nowego dyrektora będzie szukanie talentów w każdej grupie wiekowej, i rekrutowanie ich do klubu. Dodatkowo Mike będzie współpracował za każdym klubowym odziałem, aby ulepszyć proces rozwoju młodszych zawodników i powoli wprowadzać ich do pierwszego składu.

CV naszego nowego dyrektora zawierało między innymi pracę w akademii w Sheffield, rolę dyrektora technicznego w Reprezentacji Walii oraz posadę głównego Scouta w Blackburn Rovers.

Podziel się wpisem: