MLS Soccer: Dramat w Kansas City. Strzelanina w Seattle [skróty]

Niewątpliwie ozdobą kolejki był mecz w Kansas, gdzie lokalny Sporting podejmujący na własnym stadionie FC Dallas musiał w dramatycznych okolicznościach uznać wyższość rywala. Początkowo kibice gospodarzy mieli wiele powodów do dumy, właściwie stan ten trwał aż do 89 minuty, kiedy to Maicon Santos wykorzystał idealne podanie od Break Shea i wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Prawdziwy koszmar stał się jawą 60 sekund później. W doliczonym czasie gry, niedoświadczony zawodnik Dallas, Bobby Warshaw dobił drużyne z Kansas wpisując się na listę strzelców. Jeszcze kilka minut wcześniej wszystko wskazywało, iż przy prowadzeniu 2:1 nikt nie zabierze zwycięstwa Sportingowi, lecz Toros dokonali rzeczy prawie niemożliwej i wygrali spotkanie stosunkiem 2:3. FC Dallas zajmuje trzecie miejsce konferencji zachodniej, natomiast Sporting Kansas drugie konferencji wschodniej.
Na listę strzelców wpisali się:
Kei Kamara 22, Omar Bravo 68 – Daniel Hernandez 70, Maicon Santos 89, Bobby Warshaw 9+1

W meczu meczu na szczycie padł niewiarygodny wynik, Seattle Sounders wygrało z Columbus Crew aż 6:2! Strzeleckie popisy drużyna z gospodarzy rozpoczęła już w czwartej minucie. Gole strzelali kolejno: Lamar Neagle (SEA), Mauro Rosales (SEA), Lamar Neagle (SEA), Mike Fucito (SEA). Dopiero w 59 minucie Jeff Cunningham przełamał złą passę wykorzystując rzut karny. Mimo, iż była to tylko bramka zmniejszająca rozmiary nieuchronnej porażki, to napastnik Columbus miał prywatne powody do dumy, strzelona bramka była jego 134-tym golem, dzięki czemu został najlepszym strzelcem w historii ligi MLS. W dalszej części meczu Sounders powiększyli przewagę, a swojego trzeciego gola zdobył Lamar Neagle. Słowem warto jeszcze wspomnieć o wyczynie Josha Gardenera, który uszczęśliwił kibiców zawóweno gości jak i gospodarzy wpisując się dwukrotnie na listę strzelców, raz dla Columbus i raz dla Seattle.