Ortega będzie trzymał się z daleka od River Plate

Ariel Ortega chce uniknąć bolesnego powrotu do River Plate, z tego też powodu nie zamierza dołączyć do pre-sezonowych przygotowań zespołu.
Weteran, ujawnił, że nie zamelduje się na przedsezonowych treningach drużyny, dodając, że ma nadzieję godnie i lojalnie opuścić Klub, w którym rozpoczął swoją profesjonalną karierę.
El Burrito pierwsze sześć miesięcy 2011 roku spędził na wypożyczeniu w All Boys, następnie przez cały sezon 2011-12 grał w trzecioligowym Defensores de Belgrano.
Obecnie piłkarz River Plate nie rozmawiał z trenerem Matiasem Almeyda ani z prezydentem Danielem Passarella, i nie ma zamiaru wrócić do Millionerów, którzy przygotowują się do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Argentynie.
„Nie zamierzam stawić się na treningu drużyny. Nie chcę marszów czy kamer. Nie chcę zaszkodzić River, chcę odejść w najlepszy możliwy sposób.”
„Mam nadzieję, że mogę kontynuować granie. Jeśli nie, postaram się rozegrać mecz pożegnalny w River Plate.”
Były rozgrywający m.in. Valencii i Parmy ma nadzieję, że dług ($250,000), sięgający poprzedniego zarządu zostanie uregulowany w celu polubownego odejścia z Klubu.
Ariel, w reprezentacji wystąpił 87 razy. Podczas pobytu w Buenos Aires zdobył pięć tytułów krajowych i Copa Libertadores w 1996 roku.

Podziel się wpisem: