Paddy Kenny zawodnikiem Leeds

Zeszłoroczny nr.1 w bramce QPR Paddy Kenny podpisał 3-letni kontrakt z Leeds United. Duży wkład w transfer 34-letniego bramkarza miał były szkoleniowiec R’s Neil Warnock. Jak się okazuje w całej swojej karierze Warnock pozyskał Kenny’ego już po raz czwarty. Wcześniej obaj panowie pracowali razem w Bury, Sheffield United oraz na Loftus Road.

Jak przyznał sam piłkarz, spędził on na Loftus Road dwa cudowne lata od czasu przenosin z Sheffield. W pierwszym sezonie QPR wygrali Championship gdzie Kenny nie wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach. Dodatkowo 34-latek zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika QPR roku wybieranego przez kibiców. W ostatnim sezonie Premier League Kenny opuścił zaledwie pięć spotkań spowodowanych kontuzją, jednak gdy stał między słupkami bramki R’s zawsze prezentował się pewnie. Podsumowując Paddy rozegrał 80 spotkań w barwach The Hoops i bardzo przyczynił się do awansu do PL jak i utrzymania w kolejnym sezonie.

„Cieszyła mnie każda chwila jaką spędziłem w QPR.”

„To były niesamowite dwa lata. Najpierw wygranie Championship, a potem walka o utrzymanie. to było jak rollercoster.”

„Fani byli naprawdę wspaniali. Dziękuję za wsparcie i piosenki które o mnie śpiewali.”

„Wszystko wydaje się być na swoim miejscu, aby klub został w Premier League na dłużej.”

„Mam nadzieję, że niedługo wrócę na Loftus Road jako zawodnik Premier League tyle, że w barwach Leeds.”

Klub dziękuje Kenny’emu za jego świetną pracę i postawę podczas lat spędzonych na Loftus Road oraz życzy wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

Podziel się wpisem: