QPR vs Arsenal 2:1! Wielki krok naprzód. [+bramki]

QPR po raz drugi z rzędu na swoim stadionie rozprawiło się z czołową drużyną Premier League. Przed dwoma tygodniami R’s pokonali Liverpool 3:2, natomiast dzisiaj podopiecznym Hughesa uległa ekipa Arsenalu(2:1). Rangersi rozegrali znakomite spotkanie, tocząc równorzędny bój z faworyzowanym rywalem. Wydawało się, że bez Cisse strzelanie goli nie przyjdzie tak łatwo, jednak sprawę bramek w swoje ręce wzięli pomocnicy i zapewnili Queens Park Rangers cenne 3 punkty…

Dzięki zdobyciu kompletu punktów R’s utrzymają 18 pozycję, jako, iż zwycięstwami zakończyły się także spotkania Boltonu i Wigan. QPR rozegrało dziś naprawdę dobre spotkanie, w przeciwieństwie do zeszłotygodniowego kiepskiego widowiska na Stadium of Light. Na brawa zasłużyli wszyscy gracze gospodarzy. Nie było kosztownych błędów w obronie, oraz strzelili wystarczającą liczbę bramek. Wszystko ułożyło się po naszej myśli, a QPR udowodniło, że znacznie lepiej sprawdza się w walce z ligową czołówką.

Ze bardzo dobrej strony pokazał się zwłaszcza Adel Taarabt, pomocnik imponował spokojem, a do tego prezentował spore umiejętności techniczne. To właśnie on perfekcyjnie wykończył sytuację po podaniu Clinta Hilla i strzelił bramkę na 1:0. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą za sprawą Theo Walcotta, który wykorzystując zagranie van Persiego najpierw trafił w słupek a następnie dobił piłkę do pustej bramki. Po przerwie zwycięstwo QPR zapewnił Diakite, a piłkę znakomicie wyłożył mu Mackie. Warto zauważyć, iż przy obu golach dla Rangersów błędy popełniał Vermalen, ale tym akurat nie będziemy się martwić.

W następnej kolejce Rangersi wybiorą się na Old Trafford by walczyć o punkty Mistrzem Anglii oraz aktualnym liderem Manchesterem United.

Strzelcy: Taarabt 22′, Diakite 66′ – Walcott 37′

Składy:
QPR: Kenny – Onuoha, Ferdinand, Hill, Taiwo – Barton, Diakite, Derry, Taarabt – Mackie, Zamora (Wright-Phillips 90′)

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs (Chamakh 80′) – Song, Arteta (Oxlade-Chamberlain 81′) – Walcott, Rosicky, Ramsey (Gervinho 70′) – Van Persie