QPR vs Swansea – Zapowiedź

Po trzech miesiącach do życia wracają rozgrywki Premier League. W zeszłym sezonie QPR zajęło ostatnie gwarantujące utrzymanie miejsce dzięki potknięciu Boltonu w kończącej kolejce. Tym razem klub mierzy wyżej i patrząc na transfery dokonane przez Marka Hughesa możemy spodziewać się walki o górną połowę tabeli.

W tym oknie transferowym do zespołu dołączyli: Park Ji-Sung, Junior Hoilett, Fabio (wyp), Robert Green, Andy Johnson oraz Ryan Nelsen. Po udanym wypożyczeniu wykupiony został Samba Diakite, a dzisiaj kontrakt z klubem podpisał Jose Bosingwa.

Przez okres przygotowawczy QPR nie zaliczyło żadnej wpadki. Mecze podopiecznych Marka Hughesa kończyły się w większości zwycięstwami. R’s w spotkaniach towarzyskich pokonali Sabah Select XI (5:0), Kelantan (5:0), Persebaya (2:1) oraz Wycombe Wanderers (3:0) natomiast zremisowali z Trabzonsporem (1:1) oraz FC Augsburg (2:2). Gorzej w przedsezonowych konfrontacjach zaprezentowali się zawodnicy Swansea. Na 5 meczów tylko dwa zakończyły się zwycięstwami 1:0 z Ventura County Fusion oraz 4:2 z Blackpool. W pozostałych spotkaniach Swansea przegrało z Colorado Rapids 1:2 oraz dwukrotnie zremisowało najpierw 2:2 z San Jose Earthquakes, a następnie  3:3 ze Stuttgartem. QPR zakończyło okres przygotowawczy z lepszymi rezultatami jednak rywale z którymi mierzyli się Rangersi nie byli szczególnie wymagający.

Ostatnie spotkanie pomiędzy QPR a Swansea zakończyło się wynikiem 3:0, a bramki dla R’s strzelili Barton, Mackie i Buzsaky.

Ryan Nelsen – QPR:
„Swansea będzie dla nas trudnym testem, nie ma co do tego wątpliwości.”

„Mieli naprawdę dobry zeszły sezon i będą chcieli to powtórzyć. Gramy jednak na Loftus Road przed własną publicznością, więc chcemy się dobrze zaprezentować.”

Leon Britton – Swansea:
” To będzie naprawdę trudny mecz, zrobili wiele znaczących transferów.”

„Będziemy próbowali uzyskać pozytywny rezultat.”

Mark Hughes – QPR:
„Swansea to naprawdę wymagający rywal, ale w ostatnim sezonie udało nam się ich pokonać, aż 3:0.”

„Wydaje mi się, że skok jakościowy który nastąpił w zespole dzięki przeprowadzonym transferom, zapewni nam lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie.”

Pod znakiem zapytania stoją występy trzech zawodników. Z lekkimi urazami zmagają się Samba Diakite, Armand Traore i Bobby Zamora. Natomiast jutrzejsze spotkanie na pewno opuści Ale Faurlin.

QPR vs Swansea 16:00 – Loftus Road!

Podziel się wpisem: