USA: Robbie Keane wzmacnia L.A. Galaxy !

Legenda irlandzkiej piłki napastnik Robbie Keane, zmienił barwy klubowe. A skoro piszemy o tym na naszej stronie musi chodzić o któryś z klubów Ameryki Północnej. Nowym (dosyć zaskakującym) pracodawcą zawodnika zostało Los Angeles Galaxy. Robbie dołączy tym samym do ex-pomocnika Manchesteru United, Davida Beckhama, oraz gwiazdy reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Landona Donovana tworząc wraz z nimi prawdziwą kolonię gwiazd.

O ile Beckham i Donovan mogą być z takiego obrotu sprawy zadowolenie, o tyle nie jest to dobra wiadomość dla innego z graczy L.A. Ograniczenia wprowadzone przez zarząd ligi pozwalaja na zatrudnienie tylko trzech piłkarzy których pensja przekracza kwotę przeznaczoną na wypłaty. Tak więc jeden z zatrudnionych aktualnie zawodników Galaxy będzie musiał opuścić klub w najbliższym czasie. A skoro dotychczas zarobkową super trójkę stanowili właśnie Landon, David oraz Juan Pablo Angel, to już chyba domyślamy się dla kodo transfer Irlandczyka będzie stanowił problem. Pablo Angelem podobno już interesuje się Chivas USA oraz Philadelphia Union, być może zawodnik zmieni klub jeszcze w tym tygodniu.

Wracając do nowego nabytku L.A. to od dawna widniał na liście życzeń wielu amerykańskich zespołów. Przedstawiciele jak i kibice kilku drużyn nadal plują sobie w brodę, że to nie ich klubowych barw będzie bronił znakomity napastnik. Robbie był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej reprezentacji w 109 występach pokonywał bramkarzy aż 51 razy, uplasował się także na liście najlepszych strzelców w historii Premier League zajmując dziesiąte miejsce, wraz z Dwightem Yorkiem (jedynym reprezentantem strefy CONCACAF w tej klasyfikacji) – (123 bramki).

Robbie Keane uprzednio występował w Tottenhamie od 2002 do 2008 roku, kolejne dwa lata w Liverpoolu, po roku jeszcze raz w drużynie z White Hart Lane oraz Celticu, a ostatnie rozgrywki spędził na wypożyczeniu w West Ham’ie.

Miejmy nadzieję iż Keane wraz z Beckamem i Donovanem wprowadzi nową jakość do gry L.A. Galaxy i pomoże drużynie zarówno w rozgrywkach MLS jak i Lidze Mistrzów CONCACAF.

Podziel się wpisem: