Tottenham vs QPR 3:1 [wideo]

Tottenham rozprawił się z QPR 3:1 na White Hart Lane, czym przedłużył swoją passę do siedmiu meczy bez porażki. Bramkarza gości pokonał Rafael van der Vaart oraz dwukrotnie Gareth Bale. Jedyne trafinie dla gości zanotował wprowadzony w 46 minucie Jay Bothroyd…

QPR rozpoczęło mecz bardzo pechowo, już na samym początku kontuzji doznał Fitz Hall, w jego miejsce pojawił się wracający po groźnym urazie Danny Gabbidon. W przeciągu pierwszych dwudziestu minut meczu Tottenham dominował na boisko uwieńczając to bramką. Gareth Bale idealnie wykorzystał podanie Lennona i wpakował piłkę do siatki. Już 11 minut później Spurs zadali kolejny cios, tym razem był to bardziej przypadkowy gol. Piłka po nieudanym strzale Kinga odbiła się od jednego z obrońców gości i trafiła pod nogi van der Vaarta, który bezproblemowo pokonał bramkarza QPR.

W drugiej połowie Neil Warnock wprowadził na boisko dwóch napastników Jamie Mackie zmienił Shauna Derry a Bothroyd zastąpił Adela Taarabta. Efekty zmian pojawiły się w 63 minucie gdy po stałym fragmencie gry piłkę do siatki skierował Bothroyd. Zawodnik QPR zanotował pierwsze trafienie w tym sezonie, długo przyszło nam na to czekać.

Gareth Bale dobił Ragnersów w 72 minucie, po perfekcyjnej wymianie podań zakończył akcję celnym strzałem.

Dzięki zwycięstwu Tottenham znalazł się na piątej pozycji z dorobkiem 19 punktów i jednym zaległym meczem.

QPR natomiast pozostało na 12 pozycji i już w sobotę stanie przed kolejnym trudnym zadaniem wywalczenia punktów z Manchesterem City, który zawita na Loftus Road.

Tottenham Hotspur: Friedel, Bale, Kaboul, Lennon, Parker (Sandro 86′), Adebayor, Van Der Vaart, Modric, King, Walker, Assou-Ekotto.

Niewykorzystane zmiany: Cudicini, Pavlyuchenko, Gallas, Defoe, Bassong, Livermore.

Gole: Bale (21′, 72′), van der Vaart (33′)

QPR: Kenny, Derry (Mackie 46′), Hall (Gabbidon 10′), Taarabt (Bothroyd 46′), Faurlin, Traore, Barton, Young, Helguson, Wright-Phillips, Ferdinand.

Niewykorzystane zmiany: Murphy, Hill, Buzsaky, Smith.

Gole: Bothroyd (63′)

Sędzia: H Webb

Widzów: 36,147