Prezes Getafe ofiarą oszusta!

Prezes Getafe Angel Torres po raz kolejny trafił na czołówki hiszpańskich gazet. Wszystko za sprawą inwestycji, jakiej zamierzał dokonać z pomocą hojnego szejka z Arabii Saudyjskiej. Transakcja opiewała na kwotę 10 milionów euro i stanowić miała pomoc finansową w dalszym rozwoju klubu. Ostatecznie jednak plan ten spalił na panewce. Na przeszkodzie stanął bowiem oddział hiszpańskiej Policji, który aresztował wspomnianego inwestora. Ów bogaty szejk okazał się także niebywale perfidną jednostką. Należał do zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w oszustwach finansowych.

O tym, że przestępcy wiedzieli co robią świadczy sposób ich działania. Przyszłych kontrahentów zapraszali do Arabii Saudyjskiej, gościli w najdroższych hotelach, pokazywali biuro ulokowane w centrum Barcelony, a następnie wciągali w różnego rodzaju interesy. Ich ofiarą padło wielu biznesmenów i wpływowych ludzi, w tym bohater artykułu Prezes Angel Torres. Jak przyznaje hiszpańska Policja, nie jest on jedynym właścicielem klubu, który uwierzył oszustom.

Źródło: as.com

Podziel się wpisem:

  • City, Malaga i PSG to wyjatki i eksperymenty w skali europejskiego futbolu. Nie można cały czas wypatrywać szejków. Zresztą wiadomo co wyszło z tej całej historii z Getafe Team Dubai. Klub jest w przyzwoitej sytuacji finansowej, nie żyje ponad stan, płaci na czas itd. Więc ma lepszą bazę do wzrostu niż 80% drużyn La Liga. Trzeba powoli pracować na pozycję i wyniki.