18-nastka na mecz z Espanyolem

Przed mani 23 kolejka Primera Division i kolejny cięzki mecz do rozegrania. W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 Getafe podejmie u siebie znajdujący się w czołówce Espanyol Barcelona. Poprzednie spotkanie obu drużyn zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu z Katalonii 1:0, a jedyną bramkę już w doliczonym czasie gry strzelił Pandiani. Był to okres, w którym Getafe konsekwentnie zbliżało się do dna tabeli i choć cel ten udało się podopiecznym Luisa Garcii osiągnąć, to później nastąpił zdecydowanie lepszy czas dla Azulones i do jutrzejszej konfrontacji możemy podchodzić z większym optymizmem.
Nie zmienia to rzecz jasna faktu, iż Espanyol będzie w tym meczu faworytem, a każdą zdobycz punktową powinniśmy powinniśmy powitać z radością. Zwłaszcza w obliczu osłabień w formacji defensywnej. Po odejściu Albertazziego (który akurat tak czy siak rzadko się łapał), niepewnej sytuacji zdrowotnej Valery, Torresa i Masilely (szansę na występ ma praktycznie tylko Torres) zestawienie linii obrony będzie powodowało u trenera ból głowy (całe szczęście, że w odwodzie jest jeszcze Rafa, którego powinniśmy zobaczyć na boisku). Jak mogliśmy się już do tego przyzwyczaić w drugiej linii zabraknie Pedro Leona. W spotkaniu zapewne nie wystąpi także zawieszony Michael, choć w tym wypadku klub zamierza się jeszcze odwoływać.
Całość znów przypomina szpital z początku sezonu, a koszmarny występ z Rayo Vallecano nie wróżyłby szans na sukces, gdyby nie jeszcze gorsza postawa Espanyolu w meczu z Zaragozą.
No dobrze, to tyle jeżeli chodzi o złe wieści, czas teraz zrobić margines, by pochwalić się zawodnikami, którzy otrzymali powołania do swoich reprezentacji. Do kadry Argentyny wraca bowiem Cata Diaz (12 spotkań i 1 bramka do tej pory), a oprócz niego na mecze towarzyskie udadzą się również Abdel Barrada (Maroko), Lacen (Algieria) i Muku (Wenezuela).

Bramkarze: 13. Codina; 25. Moya.
Obrońcy: 2. Cata Diaz; 3. Mane; 4. M. Torres; 5. Lopo; 15. Rafa.
Pomocnicy: 6. Lacen; 8. Sarabia; 10. Gavilan; 17. D. Castro; 22. J. Casquero; 23. J. Rodriguez; 24. Ruben Perez; 28. Barrada.
Napastnicy: 7. Miku; 14. Arizmendi; 19. D. Guiza.

Podziel się wpisem: