Braga kontra Udinese – Pozzo nastawiony na triumf

W środę Udinese rozegra pierwszy mecz w ramach eliminacji do rozgrywek Ligi Mistrzów. Kibice tym razem liczą na lepszy występ niż przed rokiem kiedy to Udine odpadło w tej samej rundzie przegrywając z Arsenalem. Wydaje się, że teraz podopieczni Guidolina mają większe szanse głównie ze względu na słabszego rywala z którym przyjdzie im się zmierzyć. Korzystając z okazji swoją wiarę w zespół ogłosił właściciel drużyny Giampaolo Pozzo.

„W ostatnim roku nie mieliśmy za dużo szczęścia, trafiliśmy na Arsenal. Teraz jestem pewny sukcesu.”

„To byłby wstyd tracąc taką szansę.”

Znaleźli się ludzie, którzy nie widzą przyszłości Udine w dalszych rozgrywkach LM przez stratę dwóch ważnych ogniw którymi byli Asamoah i Isla. Jednak Giampaolo Pozzo nie widzi w tym problemu.

„Straciliśmy dwóch ważnych graczy, jednak udało nam się ich zastąpić odpowiednimi nazwiskami. W tych zmaganiach potrzebujesz również szczęścia, ale zespół ma chęć i potencjał aby dotrzeć do fazy grupowej.”

Właściciel zespołu nie zapomniał wypowiedzieć się o ikonie klubu Antonio Di Natale, który przygotowuje się do dziewiątego sezonu na Stadio Friuli.

„Ten zawodnik zasługuje na wiele za to co zrobił dla tego klubu. On bardzo lubi te kolory i ten zespół, zawsze się tu dobrze czuł.”

„Antonio otrzymał wiele ofert jednak nigdy nie zdecydował się nas zostawić. On jest naszą dumą i naszym symbolem. Dla klubu jak i dla Di Natale, gra w Lidze Mistrzów jest wielkim zaszczytem.”

Podziel się wpisem: