Crespo: Nie miałem tyle odwagi by wrócić

Legenda River Plate Hernan Crespo przyznał, iż nie zdecydował się na powrót na Estadio Monumental, ze względu na ryzyko związane z możliwością niepowodzenia w swoim pierwszym klubie. Crespo był już wcześniej łączony z transferem do Argentyny jednak przyznał, iż nie znalazł wystarczającej motywacji i odwagi by ponownie założyć biało-czerowną koszulkę…

36-letni napastnik, który aktualnie znajduje się bez klubu, po wygaśnięciu kontraktu z Parmą, rozpoczął swoją profesjonalną karierę w River i odrazu stał się ulubieńcem kibiców.

Podczas trzech lat spędzonych na Estadio Monumental, Crespo trzykrotnie podnosił w górę puchar za Aperturę, był także częścią drużyny, która wygrała Copa Libertadores w 1996 roku.

Crespo był długo łączony z transferem do Argentyny a dokładniej River, jednak w środę przyznał, iż presja i wymagania kibiców byłyby zbyt wielkie.

„Osiągnąłem już bardzo wiele z River, i prawdopodobnie nie miałem na tyle odwagi, żeby ryzykować utratę autorytetu w wypadku porażki.”

Poza tym nie czuję się na siłach by ponownie reprezentować Los Millonarios. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym usłyszeć jest jak ktoś rozpowiada, że dołączyłem do klubu tylko dla pieniędzy.”

Crespo przez całą długą karierę w Europie strzelił 237 bramek.

Podziel się wpisem: