Del Piero do River, a może do Flamengo?

Włoskie media donoszą o ofercie jaką otrzymał Alessandro Del Piero ze strony River Plate. Według plotek legenda Juventusu Turyn miałaby zarobić na Estadio Monumental 1,5 miliona euro za każdy rozegrany sezon. Podobno główną motywacją 37-latka jest chęć gry ze swoim dawnym kolegą, Davidem Trezeguet.

W praktyce transfer ten wydaje się mało prawdopodobny. Nawet drugi zainteresowany nie wierzy w przeprowadzkę Del Piero do Argentyny.

„Widziałem jego wywiad, w którym podziwia południowoamerykański futbol, ale nie rozmawialiśmy o tym. On ma mój numer i może do mnie zadzwonić jeżeli będzie miał jakieś pytania odnośnie klubu.”

„Na tyle, na ile go znam, jego cele pokrywają się z naszymi możliwościami, mimo to nie powinniśmy się łudzić.”

Wracając do gdybań należy również wspomnieć o rzekomym zainteresowaniu ze strony Flamengo (poważna plotka) oraz Corinthians, Cruzeiro i Botafogo (mniej poważne plotki).

Jedno nie ulega wątpliwości, jeżeli Del Piero faktycznie zdecyduje się wyjazd do Ameryki Południowej będzie to spore wydarzenie i sygnał, że MLS lub pieniądze szejków to nie jedyne drogi emerytury dla gwiazd europejskiej piłki. Inna kwestia, to pytanie czy jest się z czego cieszyć.

źródło: football-italia.net

Podziel się wpisem: