Fiorentina vs Udinese – 3:2 [wideo]

Udinese przegrało 3:2 z drużyną z Florencji w ramach 22 kolejki Serie A. Między słupkami bramki Fiorentiny wystąpił Artur Boruc. Polak miał duży udział przy zwycięstwie swojej drużyny kilkukrotnie zatrzymując kapitana Udinese. Zebrette dzięki temu zwycięstwu mogli zrównać się punktowo z ekipą Mistrza Włoch. Jednak zespół z Udine przegrał na własne życzenie po dwóch karnych i bramce Cassaniego…

Udinese znacznie lepiej rozpoczęło to spotkaniej, już w 14 minucie Armero przejął złe podanie Montolivio, a następnie asystował Di Natale, który lobnął polskiego bramkarza. Spotkanie zapowiadało się naprawdę nieźle, jako, iż Fiorentina nie planowała dać za wygraną. W 39 minucie w swoim polu karnym zagrał Benatia, tym samym sprezentował on jedenastkę dla ekipy z Florencji. Rzut karny pewnie wykorzystał Jovetic. Di Natale miał jeszcze jedną okazję w pierwszej części spotkania, jednak dobrze zachował sie Boruc.

W drugiej połowie na gola czekaliśmy jedynie 11 minut. Wtedy to Cassani otrzymał idealne podanie i oddał celny strzał głową z najbliższej odległości. Fiorentina od czasu strzelenia drugiego gola, próbowała pogrążyć doszczętnie ekipę gości i udało im się to w 84 minucie. Po raz drugi sędzie wskazał na wapno. Po raz kolejny wszystko za sprawą Benatii. Tym razem obrońca Udinese powalił na ziemię Jovetica w granicy 16 metrów od bramki. Jedenastkę po raz drugi wykorzystał poszkodowany. Przez całe spotkanie Artur Boruc spisywał się całkiem nieźle, powstrzymując pozostałe akcję trzeciej drużyny w Serie A. Dopiero w ostatniej minucie spotkania Di Natale obsłużył Torje dobrym podaniem, a ten posłał piłkę w bramkę nie dając polakowi żadnych szans

Udinese dzięki porażkom Lazio i Interu utrzymało trzecią pozycję. W następnej kolejce Zebrette zmierzą się z AC Milanem na Stadio Friuli. Jeśli Udine odniesie zwycięstwo w nadchodzącym spotkaniu zrówna się punktami z Mistrzem Włoch.

FIORENTINA (3-5-2): Boruc; Gamberini, Natali, Nastasic; Cassani, Berhami, Montolivo, Lazzari, Pasqual; Amauri, Jovetic. Niewykorzystane zmiany: Neto, Romulo, Felipe, Salifu, Vargas, Ljajic, Cerci.
Trener:Rossi

UDINESE (3-5-2): Handanovic; Benatia, Domizzi, Ferronetti; Basta (Torje 67′), Isla, Pazienza, Fernandes, Armero; Floro Flores (Abdi 59′), Di Natale. Niewykorzystane zmiany: Padelli, Coda, Neuton, Pasquale, Fabbrini.
Trener: Guidolin

Bramki: Di Natale 14′, Troje 90′ – Jovetic 39′ (k) 84′ (k), Cassani 56′

Sędzia: Mazzoleni