Getafe vs Betis 1:0 – Zwycięstwo! [skrót]

Miał być to mecz dla Getafe przełomowy i takim właśnie się okazał. Oczywiście Betisowi należy oddać to, iż przyczynił się do stworzenia ciekawego spektaklu, jednak w związku z tym, że do historii przechodzą tylko zwycięzcy brawa bijemy głównie gospodarzom, którym w końcu udało się pogodzić ze sobą dobrą grę i zdobywanie punktów.

Już w 9 minucie groźny strzał na bramkę przyjezdnych oddał Pedro Leon jednak dobrze ustawiony Goitia poradził sobie z tym uderzeniem. Ogólnie początek spotkania należał do Getafe. W 19 Diego Castro świetnie urwał się obrońcom (do dośrodkowania), ale ostatecznie nie sięgnął piłki nogą i z gola nici. Chwilę później Leon nieudanie próbował lobować bramkarza przyjezdnych.

Na bramkę przyszło nam zatem czekać do 31 minuty wtedy to piłka przeszła przez linie obrony Betisu i trafiła do niepilnowanego Castro, który potężnym wolejem posłał ją pod poprzeczkę. (dosłownie minutę później powinno być 2:0 jednak Getafe zagrało niedokładnie w idealnej sytuacji).

W drugiej połowie na odnotowanie na pewno zasługuje świetne podanie Pedro Leona z 60 minuty (jednak znów dobrze interweniował Goitia) oraz sytuacja Castro (76′) gdy po minięciu obrońcy nie udało się zmieścić piłki przy dalszym słupku. Betis co zrozumiałe próbował doprowadzić do wyrównania, ale na rozgrywającego znakomite spotkanie Moyę było to za mało i mecz zakończył się wynikiem 1:0.