Getafe CF vs Athletic Bilbao – Zapowiedź

Stęskniliście się trochę za Primera Division? W niedzielne popołudnie (dokładnie o godzinie 16:00) do gry wracają piłkarze Getafe CF. Po dwóch wygranych meczach z rzędu (z Granadą i RCD Mallorca), rywalem Azulones będzie drużyna Athletic Bilbao. Zajmujący obecnie 9 miejsce w tabeli Baskowie z pewnością będą chcieli dobrze rozpocząć rok, by w końcowej fazie sezonu włączyć się do walki o europejskie puchary. Getafe natomiast planuje na stałe oddalić się od dolnych rejonów tabeli i dokończyć rozgrywki bez presji rywali z dołu.

Trener Getafe, Louis Garcia Plaza szczególną uwagę zwraca na ofensywną formację Athletic, mając głównie na myśli (co zrozumiałe) bramkostrzelnego Fernando Llorente oraz niezwykle uzdolnionego Ikera Muniaina. Szkoleniowiec Azulones chciałby utrzymać trend wzrostowy wyników, dostać się do górnej połowy tabeli i na spokojnie podchodzić do kolejnych spotkań.

Patrząc kadrę przygotowującą się do spotkania warto zauważyć powrót Rafy Lopeza i Diego Castro, do dyspozycji będzie również Tsepo Masilela. To tyle dobrych wiadomości, z Athletic Bilbao nie zagrają: Lopo, Albertazzi, Mane, Mosquera, Pintos i oczywiście Colunga.

Przewidywane składy:
Getafe CF: Moya – Torres, Rafa, Cata Diaz, Valera – Lacen, Michael, Barrada, Casquero, Castro – Miku
Athletic Bilbao: Iraizoz – Aurtenetxe, Amorebieta, Martinez, Iraola – Marcos, Iturraspe, Ander – Muniain, Llorente, Susaeta.

Podziel się wpisem: