Getafe przed meczem z Realem Zaragoza.

Pod znakiem powrotu Pedro Leona przebiegają w drużynie Getafe przygotowania do sobotniego meczu z Realem Zaragoza (18:00). Media w Hiszpanii poświęcają temu wydarzeniu sporo miejsca, my jednak zachowajmy zdrowy rozsadek i pamiętajmy, że Pedro (o ile trener Luis Garcia uzna, iż zawodnik jest gotowy), pobiega po boisku najwyżej przez kilka ostatnich minut. Rola tego piłkarza w jutrzejszym spotkaniu będzie zatem zupełnie marginalna. Na tę chwilę bardziej wartościowy wydaje się powrót do składu, pauzującego ostatnio za kartki, Lopo, co znacząco powinno wpłynąć na poczynania Getafe w defensywie.

Wspomnijmy jeszcze o gotowości Guizy i Valery, co do których występu pojawiały się dotąd pewne wątpliwości. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo należy także powiedzieć o czekających nas brakach w drużynie Azulones. W skomplikowanej sytuacji powoli zaczyna znajdować się Sarabia, który najwyraźniej systematycznie traci zaufanie sztabu szkoleniowego i w sobotniej potyczce z ostatnią w tabeli Zaragozą nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Miejmy nadzieję, że młody piłkarz zbierze się do kupy i odzyska pozycję w zespole, szkoda by taki talent się zmarnował. Wracając jednak do nieobecnych, w składzie nie znaleźli się również: Alberazzi, Pintos, Mosquera, Mane, Perez, Colunga (szykujący się do zmiany barw klubowych (być może padnie właśnie na Zaragozę)).

Jak dobrze wiecie Getafe nie przegrało trzech kolejnych meczów, zdobywając w nich w sumie 7 punktów. Ta dobra passa sprawiła iż klub powoli pnie się w ligowej hierarchi i oczywiście mamy nadzieję, że trend ten się utrzyma. Okazja ku temu jest znakomita gdyż sytuacja u rywali jest nie do pozazdroszczenia. Ostatnie miejsce, 7 punktów straty do bezpiecznej pozycji, zmiana trenera, dymisja zarządu, dramatyczne szukanie ratunku na rynku transferowym. Jednym zdaniem, łatwiej o odniesienie kolejnego zwycięstwa nie będzie.

Lista zawodników powołanych na mecz z Realem Zaragoza:
Moya, Codina – Cata Diaz, Miguel Torres, Albert Lopo, Rafael Lopez, Masilela, Juan Valera – Mehdi Lacen, Gavilan, Pedro Leon, Pedro Rios, Diego Castro, Míchel, Javier Casquero, Juan Rodriguez, Abdel Barrada – Dani Guiza, Miku.

Real Zaragoza vs Getafe CF
Sobota 14.01, godzina 18:00
La Romareda, pojemność: 34.596 miejsc

Podziel się wpisem: