Getafe vs Athletic – Bez bramek i emocji

Bezbramkowym remisem zakończyło się pierwsze tegoroczne ligowe spotkanie w wykonaniu Getafe. Azulones przystępowali do meczu nie znając jeszcze smaku porażki z Baskami na własnym stadionie i status ten udało się utrzymać. Wydaje się jednak, że gospodarze liczyli na coś więcej i nie mogą być w pełni zadowoleni z osiągniętego wyniku. Przynajmniej na to wskazywał fakt zastosowania taktyki z dwoma napastnikami (którymi byli Miku i Guiza) oraz zapowiedzi o woli kontynuowania zwycięzkiej passy. Oczywiście plany te zweryfikowało boisko, jednak powodów do narzekań nie należy na siłę szukać. Getafe zdobyło kolejne punkty i to z rywalem aspirującym do gry w europejskich pucharach.

W pierwszej połowie obie drużyny wyglądały niemrawo i jedyną (prawie)sytuację miał Miku który ostatecznie nie poradził sobie z Iraizozą. Dopiero w drugiej części meczu mogliśmy oglądać płynniejsze akcje i bramce gości zagrażali Lopez, Guiza i ponownie Miku. Lecz bez skutku. Warto odnotować iż w drużynie Athletic Bilbao w 65 minucie na boisku pojawił się wyczekiwany przez wszystkich Llorente, jednak gwiazda Rojiblancos nie miała okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Trener Getafe Luis Garcia po spotkaniu sprawiał wrażenie zadowolonego. Jak stwierdził styl gry obu drużyn był atrakcyjny dla kibiców, ale to jego zespół stworzył więcej sytuacji. Szkoleniowiec przyznał, iż obawiał się pierwszego spotkania w tym roku i w ogólnym rozrachunku cieszy się z kontynuowania serii spotkań bez porażki oraz ma nadzieję, że taki trend zostanie utrzymany. Zapytany o współpracę na linii Miku – Guiza, Luis Garcia odpowiedział (nie zgadniecie!), iż jest… zadowolony.

Getafe CF – Arhletic Bilbao 0:0

Getafe CF: Moya – Valera, Diaz, Rafa, Masilela – Rios (72. Gavilan), Casquero (77. Lacen), Michel, Barrada – Miku, Guiza (83. Castro)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Martinez, Amorebieta Aurtenetxe – Iturraspe, De Marcos (54. San Jose) – Susaeta, Herrera, Muniain (83. Gomez) – Toquero (65. Llorente)

Żółte kartki: Guiza, Rafa, Michel – Aurtenetxe

Arbiter: Alvarez Izquierdo

Widzów: około 11000

Podziel się wpisem: