Getafe vs Valencia 3:1 – Zwycięstwo! [+skrót]

W zakończonym właśnie meczu 29 kolejki Primera Division pomiędzy Getafe a Valencią, byliśmy świadkami nie lada niespodzianki. Skazywana na porażkę drużyna gospodarzy odniosła spektakularne zwycięstwo 3:1 przedłużając swoją serię meczów bez porażki do czterech spotkań. W konfrontacjach tych Getafe zdobyło w sumie 10 punktów i zamiast drżeć o ligowy byt, może powoli zacząć spoglądać w kierunku górnych rejonów tabeli.

Samo spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 5 minucie bramkę dla Valencii zdobył Soldado. W tym momencie wydawało się jeszcze, iż Nietoperze zapomniały już o kompromitacji z poprzedniej kolejki i są zmotywowane do odniesienia zwycięstwa. Były to jednak tylko dobre złego początki. Na trafienie snajpera gości szybko odpowiedzieli: Pedro Rios (12), Miku (24) oraz… obrońca Valencii Bruno (30). Tym sposobem dwa kwadranse po rozpoczęciu meczu poznaliśmy wynik końcowy, gdyż mimo odważnych ataków zespołu ze stadionu Mestalla, niekorzystnego rezultatu nie udało się już zmienić.

Dla Getafe sobotni triumf oznacza spokojne dni przed decydującą fazą sezonu. Punkty zdobyte teraz wydają się w tej perspektywie bezcenne. Dla Valencii z kolei porażka zwiastuje ciężką walkę o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Getafe – Valencia 3:1
Bramki: Rios 12., Miku 24., Saltor 30. (sam) – Soldado 5.

Getafe:
Moya – Valera, Cata Diaz, Alexis, Mane, Lacen, Michel, Pedro Rios (Sarabia 86.), Diego Castro, Gavilan (Casquero 69.) – Miku (Guiza 79.)

Valencia:
Guaita, Bruno (Mathieu 68.), Rami, Víctor Ruiz, Jordi Alba, Topal, Parejo, Feghouli, Jonas (Zubeldia 77.), Piatti (Hernandez 61.), Soldado.


Getafe 3-1 Valencia All Goals 24.03.2012 przez vik2003

źródło:własne / zdjęcie:goal.com

Podziel się wpisem: