I po sezonie [wideo]

Szczerze mówiąc porażkę w meczu z Zaragozą zakładałem ze 100% pewnością. Niby dlaczego Getafe, które już kilka spotkań temu zupełnie odpuściło sezon miałoby podejmować wysiłki celem zrobienia krzywdy rywalowi. Wynik oczywiście potwierdza moje przypuszczenia, jednak zwycięstwo choć pewne, nie przyszło gościom tak łatwo jak się tego spodziewałem.

Jestem świadom tego, że przesadzam w tym momencie z krytyką, jednak aktualna forma zespołu z okolic Madrytu sprawia, iż opadają mi ręce. Ok, utrzymali się i to właściwie tyle. Przed sezonem zapowiedzi były jednak trochę inne.

Ubolewam również nad faktem, iż Sarabia znów zmarnował szansę na pokazanie się. Choć, właściwie to się pokazał, wylatując z czerwona kartką już w pierwszej połowie. Sytuacja na boisku sporna, ale głupota piłkarza nie do zakwestionowana. Szkoda, bardzo liczyłem na jego dynamiczny rozwój w barwach Getafe.

Od tamtego momentu przyjezdnym grało się już zdecydowanie łatwiej, ale w bramce dobrze spisywał się Moya. Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 56 minuty, gdy piłka odbiła się od ręki Torresa znajdującego się w polu karnym. Obrońca opuścił boisko za drugą żółtą kartkę, a Apono pewnie wykorzystał podyktowaną jedenastkę.

Sędzia bardzo stanowczo podchodził do przewinień zawodników i z murawy usunięci zostali jeszcze Tomislav Dujmovic (Zaragoza) oraz Miku (Getafe). Grających w 8 gospodarzy dobił w 90 minucie (po koszmarnym błędzie obrony) Helder Postiga, czym przypieczętował utrzymanie swojego zespołu.

Ze swojej strony chcę w tym miejscu podziękować wszystkim odwiedzającym Getafe.pl przez cały sezon i w ramach życzeń wyrazić nadzieję, iż kolejny oszczędzi nam takich wahań formy zawodników.

Getafe – Real Zaragoza 0:2 (0:0)
Bramki: Apono (58. – karny), Postiga (90.)
Kartki: Torres, Sarabia, Valera i Lacen żółta, Sarabia oraz Torres czerwona (za drugą żółtą), Miku czerwona – Paredes, Micael i Postiga żółta, Dujmović czerwona

Getafe:
Moya – Arroyo (73. Rios), Torres, Rafa, Valera – Casquero (78. Guiza), Lacen – Pedro Leon (59. Perez), Sarabia, Barrada – Miku

Zaragoza:
Roberto – Alvarez, Da Silva, Paredes, Minero – Zuculini (46. Luis Garcia), Micael – Oriol (64. Dujmović), Apono, Lafita (88. Barrera) – Postiga


GETAFE 0 ZARAGOZA 2 przez acosart

Podziel się wpisem: