Iberia wyciągnie konsekwencje za protesty.

Hiszpański przewoźnik Iberia złoży pozew przeciwko unii pilotów Sepla jeżeli strony nie dojdą do porozumienia w sprawie zaprzestania protestów związanych z planowanym wejściem firmy na rynek tanich linii lotniczych.

Dotychczasowe protesty przynoszą przedsiębiorstwu straty w wysokości około trzech milionów euro z każdy dzień utrudnień, a piloci już planują kolejne strajki w okresach świątecznych i urlopowych. Oczywiście Iberia nie może pozwolić sobie na generowanie dziury w przychodach i w skrajnej sytuacji będzie domagać się zadośćuczynienia.

Niezadowolenie pracowników związane jest z planami uruchomienia siatki połączeń w ramach Iberia Express (od 25 marca), co w ich mniemaniu może prowadzić do pogorszenia warunków pracy załóg. Protest pilotów popierany jest przez związek Stalva, zrzeszający trzecią część cabin crew.

Jeżeli zatem w najbliższym czasie planujecie skorzystać z usług tego przeciwnika, warto rozważyć wybór innego rozwiązania, celem uniknięcia komplikacji w planowaniu podróży.

źródło: elpais.com

Podziel się wpisem: