Juan Valera wzmacnia defensywę Getafe

zdjęcie: getafecf.com
W dniu dzisiejszym około (jak to jest w zwyczaju) godziny 12:00 na Coliseum Alfonso Perez zaprezentowany został Juan Valera. Zawodnik zdążył już odbyć dwa treningi z drużyną i oświadczył, iż cieszy się z możliwości współpracy z nowymi kolegami.
Juan urodził się 21 grudnia 1984 roku w Murcji, nic więc dziwnego, że debiutował w lokalnym klubie (Realu). W swoim pierwszym sezonie ligowym (Primera Division 2003/04) wystąpił w 10 spotkaniach. Jego dobre występy zostały wkrótce nagrodzone i w rozgrywkach 2005/06 reprezentował już barwy Atletico Madryt. Niestety w tym zespole nie dopisywało mu szczęście i z powodu kontuzji nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Mimo to w klubie ze stolicy Hiszpanii zdążył rozegrać ponad 70 spotkań, w między czasie zaliczając jeszcze roczne wypożyczenie do Racingu Santander (2008/09 – 25 meczów).
W swojej dotychczasowej karierze Valera grał również dla młodzieżowych reprezentacji swojego kraju, jednak jego największe sukcesy wiążą się z piłką klubową. Dzięki znakomitej grze Atletico zawodnik miał okazję triumfować w rozgrywkach Pucharu UEFA (2010) i Superpucharu Europy (2010).
P.S Nie potwierdziły się przewidywania hiszpańskich mediów i napastnik Nelson Valdez ostatecznie związał swoją przyszłość nie z Getafe, a z Rubinem Kazań.

Podziel się wpisem: