Kalmary nie dały szans Udinese. [skrót]

Dla części kibiców Udinese to może być mały szok. AZ Alkmaar rozbiło w pył europejskie aspiracje piłkarzy z północnych Włoch. Przedstawiciel bardzo niedocenianej ligi holenderskiej zdecydowanie dominował w czwartkowym spotkaniu i przyjezdni powinni być zadowoleni, że mecz skończył się triumfem gospodarzy jedynie w stosunku 2:0.

Oczywiście nie przekreśla to jeszcze zupełnie szans na awans do kolejnej rundy jednak spora zaliczka oraz dobra postawa lidera Eredivisie stawia zawodników z Udine w bardzo trudnej sytuacji. AZ dominowało już pierwszej połowie, mocnym akcentem był zwłaszcza strzał Elma, jednak Holendrom ostatecznie nie udało się przełożyć przewagi na rezultat bramkowy. Swoją dobrą grę udokumentowali dopiero w drugiej części meczu za sprawą Martensa (który wykorzystał znakomite podanie od Altidora) i wprowadzonego po przerwie Falkenburga.

AZ Alkmaar – Udinese Calcio 2:0
Martens (63.), Falkenburg (84.)

Kartki:
Elm – Domizzi, Pazienza, Danilo

AZ:
Alvarado – Marcellis, Moisander, Viergever, Poulsen – Maher, Martens (77. Falkenburg), Elm – Beerens (74. Gudmundsson), Altidore, Holman (86. Ortiz)

Udinese:
Handanović – Benatia, Danilo, Domizzi, Ferronetti – Pazienza, Pinzi, Asamoah, Pasquale (79. Di Natale) – Floro Flores, Armero


AZ Alkmaar 2-0 Udinese goal highlights 08.03.2012 przez vik2003

Podziel się wpisem: