Luis Garcia trenerem Getafe C.F.

zdjęcie: goal.com
Potwierdziły się plotki, iż nowym trenerem Getafe zostanie Luis García Plaza, który kilka dni temu zrezygnował z pracy w innym hiszpańskim pierwszoligowcu Levante UD. Na stanowisku szkoleniowca zastąpił on tym samym Michaela z którym nie przedłużono kontraktu. Konferencja prasowa połączona z prezentacją  odbędzie się 9 czerwca o godzinie 12:00 w sali stadionu Coliseum Alfonso Pérez.
Luis García Plaza urodził się 1 grudnia 1972 roku  w Madrycie, właściwie to niespełniony (były) piłkarz (środkowy obrońca) grający głównie na poziomach nie wyższych niż Segunda Division B. Jedynym dużym klubem w jego przygodzie z kopaniem piłki jest Atletico Madryt z którego (będąc wychowankiem) po trzech sezonach spędzonych w rezerwach przeniósł się do Yeclano CF. Następnie w 1995 roku trafił do Rayo Vallecano B skąd powędrował na wypożyczenie do Talavery CF. W 1996 roku podpisał kontrakt z CF Benidorm, a cztery sezony później mając zaledwie 28 lat w wyniku kontuzji musiał zakończyć karierę.
Jego droga trenerska jest już zdecydowanie bardziej udana. W 2001 r. rozpoczął pracę z amatorami z Unión Deportiva Altea, a po dwóch sezonach przeniósł się do Villajoyosa CF skąd po kolejnych dwóch latach i epizodycznym powrocie do Altei objął posadę szkoleniowca rezerw Villareal z którymi zdobył mistrzostwo Tercera Division. Następnie podpisał kontrakt z Elche CF grającym na poziomie Segunda Division, niestety został zwolniony po niecałym roku pracy i trafił do dobrze sobie znanego Benidorm. W 2008 roku Luis Garcia Plaza został szkoleniowcem Levante UD z którym to odniósł swój największy sukces awansując do Primera Division, a w sezonie 2010/2011 utrzymał zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmując z nim 14 miejsce.
Wiemy już, że od nowego sezonu Luis powróci w rodzinne strony zasiadając na trenerskiej ławce Getafe. Powodzenia.

Podziel się wpisem: